poniedziałek, 11 czerwca 2012

Zmiana lidera w A-klasie. 17 goli w dwóch meczach B-klasyMimo, że uwaga większości kibiców piłki nożnej skierowana jest na wydarzenia na boiskach UEFA EURO 2012 wciąż trwają rozgrywki A i B klasy Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W 25. kolejce A klasy doszło do zmiany lidera. Prowadząca w tabeli Unia Czermno miała wolny termin, co skrzętnie wykorzystała Polonia Radzanowo, wygrywając na wyjeździe z Orkanem Lelice i wychodząc na prowadzenie. Wszystko wskazuje na to, że Polonia zakończy rozgryki na pierwszym, a Unia na drugim miejscu. Do zakończenia pozostała bowiem jeszcze jedna kolejka, w której obaj liderzy grać będą na swoich boiskach z dużo słabszymi przeciwnikami. W B-klasie, jeśli chodzi o pierwsze miejsce, karty już zostały dawno rozdane, ale i tak w dwóch rozegranych spotkaniach 23. kolejki padło aż 17 bramek! Obie klasy zakończą sezon w najbliższy weekend.

Chociaż układ tabeli nie pozostawia wątpliwości, że awans do klasy okręgowej wywalczą prowadzące zdecydowanie Unia i Polonia, w przedostatniej kolejce A-klasy emocji i bramek nie brakowało.

Aż dwanaście bramek padło w meczu Orkana Lelice z Polonią Radzanowo. Miejscowi kibice nie mieli jednak zbyt wielu powodów do zadowolenia, bo Orkan zdobył tylko cztery bramki. Osiem zaś na swoim koncie zanotowali przyjezdni.

Po sześć goli po stronie zysków zapisali gospodarze meczów Kasztelan Białe Błoto  Sparta Mochowo oraz Czarni RempinSpójnia Mała Wieś. W meczu Relaksu Miszewo Murowane z Victorią Cekanowo gospodarze stracili aż trzy bramki. Na szczęście dla siebie strzelili pięć.

Na pierwszym miejscu najniższej klasy rozgrywkowej (B-klasy) zakończy rozgrywki Iskra Kozłowo. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom z małej miejscowości na trasie Drobin - Raciąż w odniesieniu spektakularnego zwycięstwa 6:2 w wyjazdowym spotkaniu z wiceliderem tabeli Mazovią Słubice. W drugim rozegranym meczu 23. kolejki Olimpia Gozdowo rozniosła u siebie Pelimar Umienino aż 8:1. Trzecia w tabeli Błyskawica z Lucienia dopisała sobie tymczasem trzy punkty za walkower z Bobrami Cierszewo, które wycofały się z rozgrywek po 18 kolejkach.

W ostatniej kolejce w B-klasie pozostanie do rozstrzygnięcia sprawa drugiego miejsca na koniec rozgrywek. Mazowia i Błyskawica mają tyle samo punktów, jednak zespół ze Słubic ma lepszy bilans bezpośrednich pojedynków. Aby Błyskawica przeskoczyła Mazowię, musi liczyć na potknięcie slubiczan w meczu z Olimpią Gozodowa, a sama, w zależności od rodzaju tego potknięcia, musi wygrać lub zremisować z liderem z Kozłowa, co wydaje się jednak mało prawdopodobne.

A-klasa 
25. kolejka: Relax Miszewo Murowane -  Victoria Cekanowo 5:3, Orkan Lelice- Polonia Radzanowo 4:8, Kasztelan Białe Błoto - Sparta Mochowo 6:3, Czarni Rempin - Spójnia Mała Wieś 6:0, Start Proboszczewice - Zorza Szczawin Kościelny 3:2, Stegny Wyszogród - Lwówianka Lwówek 2:1. Pauzowała Unia Czermno. Tabela: 1. Polonia 58, 2. Unia 57, 3. Start 44

B-klasa
23. kolejka: Mazowia Słubice - Iskra Kozłowo 2:6; Olimpia Gozdowo - Peklimar Umienino 8:1; Błyskawica Lucień - Bobry Cierszewo 3:0 (walkower). Tabela: 1. Iskra - 48 pkt, 2. Mazowia - 33 pkt., 3. Błyskawica 33 pkt., 4. Olimpia - 29 pkt., 5. Peklimar - 14 pkt., 6. Bobry - 9 pkt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz