niedziela, 10 czerwca 2012

Pięciu nafciarzy zagrało w zwycięskim meczu z LitwąGrający na co dzień w zespole aktualnego wicemistrza Polski Orlen Wiśle Płock Marcin Wichary, Paweł Paczkowski, Adam Twardo, Piotr Chrapkowski i Kamil Syprzak wystąpili w reprezentacji Polski w meczu z Litwą rozegranym w Kownie. Dzięki wygranej 24:17 biało-czerwoni mogą być już niemal pewni awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Hiszpanii. Zaplanowany na 17 czerwca rewanżowy pojedynek w katowickim Spodku powinien być tylko formalnością. 

Trenerzy Damian Wleklak i Daniel Waszkiewicz zadecydowali, że w wyjściowej siódemce pojawią się: Sławomir Szmal, Bartosz Jurecki, Tomasz Tłuczyński, Michał Jurecki, Bartłomiej Jaszka, Marcin Lijewski oraz Patryk Kuchczyński.

Mecz rozpoczął się od udanych interwencji bramkarzy obu zespołów. Później z dobrej strony popisał się Marcin Lijewski, który zdobył pierwszego gola. Polacy grali bardzo uważnie w defensywie, utrudniając gospodarzom dochodzenie do pozycji rzutowych. Po dziesięciu minutach gry było już 6:3 dla Polaków. Chwilę później na placu gry pojawili się pierwsi nafciarze – Adam Twardo i Kamil Syprzak. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem reprezentacji Polski.

Po zmianie stron w grę biało-czerwonych wkradła się niepotrzebna nerwowość, która – w połączeniu z brakiem skuteczności – pozwoliła Litwinom zmniejszyć stratę. Na szczęście w odpowiednim momencie klasę po raz kolejny pokazał Sławomir Szmal, który popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami. A dzięki doskonale wykończonym kontratakom Polacy ponownie zyskali kilkubramkową przewagę.

Ekipa prowadzona przez trenerski duet Daniel WaszkiewiczDamian Wleklak do końcowej syreny spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na placu gry, dzięki czemu mogła cieszyć się z siedmiobramkowej wygranej.

Litwa - Polska 17:24 (9:12)
Litwa: Vaskevicius, Rasimas, Pazemeckas – Truchanovicius, Atajevas, Malasinskas, Strazdas, Cibulskis, Petreikis, Trainavicius, Pleta, Stropus, Grosas, Juska, Stankevicius, Vorobjovas.
Polska: Szmal, Wichary – Jaszka 3, Kuchczyński 3, Tomczak 2, Gierak, Jurecki B. 2, Jurecki M. 7, Paczkowski, Tłuczyński 3, Lijewski M. 3, Syprzak, Twardo, Rosiński 1, Orzechowski, Chrapkowski.
Sędziowali: Gousko - Repkin (Białoruś).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz