poniedziałek, 18 czerwca 2012

Ciekawie na koniec

Wydawało się, że w ostatnich kolejkach rozgrywek w A i B klasie niewiele może się wydarzyć. A jednak! Dzięki heroicznej postawie Kasztelana Białe Błoto, który zremisował 2:2 na boisku lidera Polonii Radzanowo, swoją szansę zakończenia rozgrywek na pierwszym miejscu otrzymała Unia Czermno i w pełni ją wykorzystała pokonując u siebie młodzież z Wyszogrodu aż 13:0. Tymczasem w dwóch meczach B klasy padło aż 21 bramek! Dobra wiadomość przyszła też z Nasielska, gdzie w meczu barażowym o IV ligę, Bzura Chodaków z płockiej okręgówki pokonała miejscowego Żbika 3:2 (1:0) i przed środowym rewanżem jest bliżej wyższej klasy rozgrywkowej od rywali.

Choć zwycięstwo w A klasie wiązało się jedynie z prestiżem, i Polonia i Unia miały już zapewniony awans do ligi okręgowej Płockiego OZPN, to walka o prymat trwała do samego końca. Piłkarze Kasztelana Białe Błoto w Radzanowie grali o przysłowiową pietruszkę, ale nie odpuścili liderowi. Remis przypłacili co prawda czterema żółtymi kartkami, ale warto było, by cieszyć się dwoma golami Radosława Kanieckiego.

Unia Czermno w pełni wykorzystała potknięcie lidera i wygrywając 13:0 nad Stegnami Wyszogród zapewniła sobie zwycięstwo w A klasie w sezonie 2011/2012. Aż 6 bramek w tym meczu zdobył Damian Sztendor, który przypieczętował tym samym swój tytuł króla strzelców tej klasy okręgowej (47 bramek).

W ostatniej kolejce warto też zwrócić uwagę na postawę zdegradowanych piłkarzy Lwówianki Lwówek, którzy, mimo przegrywania do przerwy 0:2 w ostatnim meczu przed swoją publicznością, walczyli do końca o honor, ponosząc ostatecznie minimalną porażkę 2:3 dzięki dwóm bramkom zdobytym w drugiej połowie.

Istny festiwal goli obejrzeli kibice w spotkaniu Iskry Kozłowo z Błyskawicą Lucień w ostatniej kolejce B klasy. Do przerwy gospodarze rozgrywanego na stadionie w Bielsku meczu przegrywali 1:3. Gościom z Lucienia bardzo zależało na zwycięstwie w tym meczu, bo wiedzieli, że w przypadku przegranej stracą drugą lokatę w tabeli, na którą pracowali przez cały sezon. Niestety lider z Kozłowa nie chciał sobie pozwolić na porażkę w ostatniej kolejce i walcząc do końca zwyciężył z Błyskawicą 7:6. Tymczasem Mazowia Słubice pokonała przekonującym stosunkiem bramek 6:1 Olimpię Gozdowo i wyprzedziła piłkarzy znad malowniczego jeziora w wyścigu o II miejsce w tabeli.

Baraże o IV ligę:

Żbik Nasielsk - Bzura Chodaków 2:3 (0:1)

A klasa
XXVI kolejka: Spójnia Mała Wieś - Orkan Lelice 4:2; Polonia Radzanowo - Kasztelan Białe Błoto 2:2; Unia Czermno - Stegny Wyszogród 13:0; Lwówianka Lwówek - Relax Miszewo Murowane 2:3; Victoria Cekanowo - Start Proboszczewice 1:6; Zorza Szczawin Kościelny - Czarni Rempin 0:0. Pauza: Sparta Mochowo.