wtorek, 19 czerwca 2012

Trzeci raz z rzędu z Płock z medalem MP LZS

Trzeci z rok z rzędu tenisistki stołowe z Płocka wróciły z medalem z Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Tym razem w turnieju rozgrywanym w Ostródzie brązowy medal w kategorii młodziczek zdobyła jedenastoletnia Wiktoria Ziemkiewicz (na zdjęciu). Uczennica SP 20 w Płocku w tym sezonie reprezentuje barwy GLKS Nadarzyn. W kategorii młodzieżówek zloty medal wywalczyła pochodząca ze Słubic w powiecie płockim Maja Krzewicka, obecnie grająca w barwach Warmii Lidzbark Warmiński. W mistrzostwach Ludowych Zespołów Sportowych wzięła udział także sześcioosobowa ekipa dziewcząt z MLUKS Nadwiślanina Płock, która wróciła do domu bez zdobyczy medalowych, jednak Nadwiślanin w klasyfikacji punktowej mistrzostw zajął wysokie 7. miejsce na 64 kluby, które były obecne w Ostródzie.

A to właśnie dziewczęta Nadwiślanina zdobywały w poprzednich dwóch latach medale MP LZS. Dwa lata temu w kategorii młodziczek, dość sensacyjnie złoty medal wywalczyła Katarzyna Bagrowska. Rok temu w tej samej kategorii wiekowej Bagrowska zdobyła srebrny medal, a brąz do Płocka przywiozła Anna Wereszczaka. Wiktoria Ziemkiewicz, choć od dwóch lat nie trenuje już w Grodzie Krzywoustego, w tym roku podtrzymała medalową płocką passę. Płocczanka w Ostródzie przegrała tylko jedną grę - z triumfatorką imprezy Anną Węgrzyn ze Śnieżnika Stronie Śląskie.

Najbliżej medalowej zdobyczy z dziewcząt Nadwiślanina była Katarzyna Bagrowska (l. 14). Płocczanka w ćwierćfinale stoczyła bardzo wyrównaną grę z późniejszą złotą medalistką mistrzostw w kategorii kadetek (U15), kadrowiczką Zuzanną Woźniak z Warmii Lidzbark Warmiński, ale mimo prowadzenia 2:1 w setach musiała uznać wyższość rywalki w piątej partii przegranej 9-11. Potem w turnieju pocieszenia o III miejsce, płocczanka odpadła po porażce 1:3 z Patrycją Kapek z LKS Rój Żory, z którą wcześniej wygrała w II rundzie turnieju głównego. Ostatecznie Bagrowska została sklasyfikowana na miejscu 7-8.

W przedziale miejsc 9-12 turnieje w swoich kategoriach wiekowych zakończyły: Dominika Wolińska (młodziczka), Anna Nowakowska (kadetka), Sylwia Szelkowska (juniorka), a na miejscach 13-16. sklasyfikowano Annę Wereszczaka (kadetka) i Aleksandrę Lau (juniorka). Poza Wolińską i Nowakowską płocczanki należały do grona zawodniczek grających w swoich kategoriach pierwszy rok, a więc młodszych od najstarszych uczestniczek mistrzostw w danych kategoriach wiekowych.