środa, 30 maja 2012

Wskoczyła na Olimpiadę. Płocczanie z medalami Mistrzostw Mazowsza

Kinga Nisztor (na zdjęciu) z MLKL Płock podczas mityngu w Warszawie pobiła rekord życiowy w skoku wzwyż i jednocześnie uzyskała drugi rezultat w kraju w tym sezonie w swojej kategorii wiekowej. Dzięki pokonaniu poprzeczki na wysokości 168 cm zakwalifikowała się także na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które odbędą się w lipcu w Krakowie. Wcześniej podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych płocczanie tradycyjnie zdobywali medale w różnych kolorach, potwierdzając swoje stałe miejsce w czołówce województwa.


Kinga Nisztor w warszawskim konkursie zajęła drugie miejsce ustępując pola jedynie seniorce Agnieszce Bukowczyk ze Skry Warszawa. Ale nie była jedyną płocczanką, która pobiła podczas tego mityngu swój rekord życiowy, choć nikt nie z pozostałych reprezentantów Grodu Krzywoustego nie uczynił tego w tak spektakularny sposób. Swoje rekordy w Warszawie pobili zawodnicy MLKL, podopieczni trenerów Stanisława i Mirosława Nisztorów: Damian Grzelak (pchnięcie kulą 5kg) - 15,29 m; Joanna Szygoska (pchnięcie kulą 3 kg) - 10,48 m; Anna Kowalska (200 m) - 27,63 s; Iwona Niska (200 m) 29,04 s; Michalina Szewczyk (rzut dyskiem 1 kg) - 26,68 m oraz Damian Kaszanek (trójskok) 11,86 m.

Do udanych może zaliczyć występ w Warszawie także Karolina Ciesielska z drugiego płockiego klubu - MUKS Płock, która w sprincie na sto metrów uzyskała swój najlepszy czas sezonu - 12,53 s i wygrała konkurencję.

Ze znacznie liczniejszymi sukcesami płoccy lekkoatleci wystartowali w połowie maja w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które również rozegrano w Warszawie, łącząc imprezę ze Światowym Dniem Lekkiej Atletyki. W skoku wzwyż złoty medal wśród juniorek młodszych zdobyła oczywiście Kinga Nisztor, ale do tytułu wystarczyło płocczance zaliczenie wysokości 155 cm. Złoto wywalczyła również Anna Szczutowska z MLKL, również bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą, którą posłała na odległość 13,47. Obie wywalczyły jeszcze srebrne medale w innych konkurencjach. Kinga w rzucie oszczepem (500 g - wynik 32,03 m), ustępując tylko Monice Karasiewicz z MUKS Płock (44,35 m), a minimalnie wygrywając z Natalią Kochanowską z MUKS, która posłała oszczep na odległość 31,99 m). Tymczasem Anna Szczutowska była druga z rezultatem 37,43 m w konkurencji rzutu dyskiem (1 kg), wyprzedzając o 9 metrów trzecią w konkursie Marlenę Wronkę z MUKS.

W biegu na dwieście metrów tradycyjnie nie miały sobie równych zawodniczki MUKS Dominika Muraszewska i Karolina Ciesielska. Choć biegły w różnych grupach ich czasy różniły się zaledwie o jedną setną sekundy (szybsza była Muraszewska). 

Złote medale z mistrzostw Mazowsza przywieźli także Cezary Mysera, który wygrał bieg juniorów na 3000 metrów juniorów ustanawiając swój rekord życiowy czasem - 9:01.71 oraz Aneta Gawrońska (oboje MUKS), zwyciężczyni biegu juniorek na 800 metrów również z rekordem życiowym - 2:28.31. 

Drugie miejsca i srebrne medale mistrzostw zdobyli ponadto Kamil Nogal (MLKL) w skoku wzwyż juniorów (175 cm) oraz Daria Zielińska (MUKS) w pchnięciu kulą juniorek - 4 kg (10,14 m), która wyprzedziła brązową medalistkę z MLKL Katarzynę Smulewicz (9 m). Zielińska również była podwójną medalistką, drugi krążek - brązowy zdobywając w konkursie rzutu oszczepem juniorek (600 g) z odległością 30,82 m.

Z brązowych medali mistrzostw cieszyli się w Warszawie także zawodnicy MLKL - Anna Kowalska (siedmiobój - 3811 pkt.) oraz Mateusz Włodarczyk (skok wzwyż - 160 cm). Tylko brązem musiała zadowolić się Dominika Muraszewska, która sto metrów przebiegła w czasie 12.69 i 12.75 s w finale. Z brązowego medalu cieszył się jeszcze junior z MUKS Łukasz Krzemiński, który skoczył w dal na odległość 5,50 m.

W zawodach swoich sił próbowali także starsi zawodnicy. Na wyróżnienie zasługuje liczący się w kraju wynik młodzieżówki Moniki Ulickiej (MLKL), która posłała dysk na odległość 40,36 m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz