środa, 30 maja 2012

Nafciarze coraz bliżej TurcjiPaweł Paczkowski, Kacper Adamski i Adrian Wojkowski zostali powołani na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Młodzi kadrowicze będą przez cztery dni (3-6 czerwca) trenować w Żaganiu, przygotowując się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Turcji. Po krótkiej konsultacji szkoleniowej podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego zagrają w turnieju, w którym zmierzą się z rezerwowymi reprezentacjami Polski, Norwegii i Rumunii. Konfrontacja z seniorami będzie dla młodzieżowców niezwykle poważnym sprawdzianem przed zbliżającym się wyjazdem do Turcji.

Paweł Paczkowski to – obok Pawła Niewrzawy – jedna z największych gwiazd młodzieżówki i trudno sobie wyobrazić tę reprezentację bez niego. Adrian Wojkowski i Kacper Adamski to zawodnicy, którzy muszą mocno walczyć o miejsce w kadrze Jarosława Cieślikowskiego.

Poza trójką płocczan w kadrze na zgrupowanie i turniej w Żaganiu znaleźli się: Łukasz Rogulski  (Szczypiorniak Olsztyn - SMS Gdańsk), Paweł Genda   (Siódemka Ozimek - SMS Gdańsk), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Paweł Niewrzawa (Nielba Wągrowiec), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Patryk Walczak (Gaz-System Pogoń Szczecin), Łukasz Kużdeba i Patryk Małecki (obaj Zagłębie Lubin), Michał Kapela (Chrobry Głogów), Hubert Kornecki, Rafał Biegaj, Wiktor Kubała (wszyscy KSSPR Końskie), Artur Chmieliński, Krzysztof Mogielnicki (obaj Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Paweł Gregor (Siódemka Miedź Legnica), Frenki Brinovec Zepter AZS UW Warszawa) i Dennis Szczęsny (DHC Rheinland GmbH – Niemcy). W rezerwie ppozostają: Adrian Kondratiuk  (Dziewiątka Legnica - SMS Gdańsk), Mikołaj Kupiec (ZEW Świebodzin - SMS Gdańsk), Damian Spychalski  (Wójcik Meble – Techtrans Elbląg), Kamil Chyliński  (KSSPR Końskie), Patryk Abram (Spójnia-Wybrzeże Gdańsk) i Oliver Staszewski  (WHV Wilhelmshafener – Niemcy).

W kadrze szkoleniowej ponownie znalazło się miejsce dla pracującego na co dzień w Orlen Wiśle Płock Michała Skórskiego, który wraz z Krzysztofem Kotwickim pełni rolę asystenta głównego trenera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz