czwartek, 10 maja 2012

W samo południeW sobotę 12 maja o 12.00 ekipa Mustangs Płock rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Husarią Szczecin. Futboliści amerykańscy z Płocka nie zagrają jednak w Szczecinie, ale na „Arenie Maszewo” znajdującej się w Deszcznie koło Gorzowa Wielkopolskiego. W sezonie 2011 obie ekipy, występujące wówczas w PLFA II, spotkały się w Płocku. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 25:6. Dzięki reorganizacji rozgrywek w sezonie 2012 zarówno Husaria jak i Mustangi zyskały prawo gry w PLFA I. W pierwszej kolejce spotkań obecnego cyklu rozgrywkowego obie ekipy musiały uznać wyższość swoich przeciwników. 
W ubiegłorocznych rozgrywkach Husaria Szczecin dotarła do półfinału fazy play-off PLFA II. Przegrała jednak z krakowską ekipą Knights. Mustangi tymczasem do samego końca walczyły o awans. Niestety, w finale play-off płocczanie przegrali z Warsaw Spartans, a w barażach lepsi od nich okazali się Zagłębie Steelers. Władze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego przeprowadziły jednak reformę rozgrywek, dzięki czemu zarówno ekipa ze Szczecina jak i drużyna z Płocka znalazły się jednak w strukturach PLFA I.

Husaria w pierwszej kolejce podejmowała jako gospodarz ekipę Lowlanders z Białegostoku. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 12:0, ale w drugiej odsłonie spotkania to przyjezdni zebrali 13 punktów, nie tracąc żadnego i wygrali 13:12. Płockie Mustangi tymczasem rozpoczęły sezon od wyjazdowej porażki 0:19 z odwiecznymi rywalami – Warsaw Spartans. Oba zespoły, które spotkają się w Deszcznie, będą więc bardzo mocno zmotywowane, aby tym razem walczyć o zdobycz punktową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz