poniedziałek, 21 maja 2012

Silni i twardzi w Orlen ArenieCztery zawodniczki i dwóch zawodników będą reprezentować Polskę w piątej edycji Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym Orlen 2012, który zostanie rozegrany 26-27 maja w płockiej Orlen Arenie. W imprezie startują zawodnicy, których wskazuje Komitet Techniczny Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF). W zawodach, które rozgrywa się systemem pucharowym, uczestniczy osiem zawodniczek i ośmiu zawodników. Startują w konkurencjach technicznych (kitei, kata) oraz w walce bezpośredniej. Kto marzy o końcowym sukcesie, musi wykazać się doskonałym, wszechstronnym przygotowaniem technicznym. Puchar Europy rozgrywany jest co dwa lata. 

W polskiej ekipie znaleźli się zawodnicy, którzy zajęli najwyższe lokaty w końcowej klasyfikacji Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2012. Małgorzata Baranowska (Lubelski KKT) jest aktualną wicemistrzynią świata w kata drużynowym i mistrzynią Europy w kata indywidualnym. W czwartej edycji Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym wywalczyła sobie drugie miejsce. Justyna Marciniak (Lubelski KKT) to aktualna wicemistrzyni Świata w kata drużynowym, wicemistrzyni Europy w ko-go kumite oraz brązowa medalistka w fuku-go i w kata drużynowym. Anna Stachurska (KK Pruszków) sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy w fuku-go. Skład żeńskiej reprezentacji uzupełnia Marta Niewczas (AKT Rzeszów), która w Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym stawała trzykrotnie na najwyższym stopniu podium, a raz (w trzeciej edycji) zadowolić się musiała drugim miejscem. Damian Stasiak jest wicemistrzem świata w en-bu kobieta/mężczyzna i mistrzem Europy w fuku-go. Rafał Wajda to wicemistrz świata i mistrz Europy w kata drużynowym.

Lista startowa Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym Orlen 2012:
Kobiety: Dovile Aladaityte (Litwa), Kathrin Hubatsch (Niemcy), Viktoria Levenets (Ukraina), Fanny Riols (Francja) oraz Małgorzata Baranowska, Justyna Marciniak, Marta Niewczas i Anna Stachurska (wszystkie Polska).
Mężczyźni: Paul Brunner (Niemcy), Thomas El Marhomy (Francja), Dejan Nedev (Macedonia), Vladimir Pucha (Ukraina), Gevorg Sargsyan (Armenia), Jakub Stepan (Czechy) oraz Damian Stasiak i Rafał Wajda ( obaj Polska)

Program zawodów:
26 maja (sobota)
9.00 – ceremonia otwarcia XII Pucharu Polski Dzieci
9.30-13.00 – XII Puchar Polski Dzieci
15.00-17.00 – V Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2012
17.00-19.30 – XII Puchar Polski Dzieci

27 maja (niedziela)
9.00-15.00 – XII Puchar Polski Dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz