poniedziałek, 21 maja 2012

Koniec cudownej przygodyDziewczęca drużyna piłki nożnej reprezentująca Gimnazjum w Drobinie nie wystąpi w krajowym finale tegorocznej edycji Coca Cola Cup. Zespół, który nie miał sobie równych w finale województwa mazowieckiego, zapewnił sobie udział w krajowym półfinale, który rozgrywany był w Ostródzie. Niestety, na tym szczeblu rozgrywek drobinianki trafiły na silniejsze rywalki i musiały pożegnać się z rozgrywkami. Pozostawiły po sobie jednak doskonałe wrażenie, świetnie reprezentując powiat płocki na szczeblu wojewódzkim i dając siebie wszystko w półfinale krajowym. 

Zawodniczki z Drobina tym razem zdołały wygrać tylko spotkanie z Gimnazjum w Olsztynku 3:2. Przegrały, niestety, 1:5 z Gimnazjum Niepublicznym w Gołkowie i 1:2 z Gimnazjum Rutki-Kossaki. Najlepszy w grupie okazał się Olsztynek, zapewniając sobie awans do finału krajowego. Na drugim miejscu uplasowało się Gołkowo, trzecie były Rutki-Kossaki, a Drobin zadowolić się musiał czwartą lokatą.

Finał krajowy Coca Cola Cup zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Sulejówku 26-27 maja. Zagrają w nim zwycięzcy ogólnopolskich półfinałów oraz po dwie ekipy, które otrzymały „dzikie karty” dzięki wysokiej ocenie w klasyfikacji „Gram czysto!”. W kategorii dziewcząt zagrają: Gimnazjum Nr 5 Lublin, Gimnazjum Nr 3 Częstochowa, Gimnazjum Olsztynek, Gimnazjum Sportowe Nr 2 Gorzów Wlkp. oraz (dzięki „dzikim kartom”) Gimnazjum Niepubliczne Gołkowo i Gimnazjum SMS Nr 6 Konin. Wśród chłopców rywalizować będą: Gimnazjum Nr 3 Zamość, Gimnazjum Nr 3 Lubin, Gimnazjum Nr 12 Olsztyn, Gimnazjum SMS Nr 3 Poznań oraz (z „dzikimi kartami”) Gimnazjum Nr 15 Białystok i Gimnazjum Sportowe Nr 1 Szczecin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz