czwartek, 31 maja 2012

Niesamowita płocka czwórka

Podczas największych dotąd w tym sezonie regat w Kruszwicy niesamowitego wyczynu dokonała płocka czwórka juniorów. Klubowa osada Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wygrała bieg, którego stawką była kwalifikacja na mistrzostwa Europy juniorów, pozostawiając w pokonanym polu min. osady skomponowane przez trenera kadry. Łukasz Krajewski, Kamil Handlarski, Paweł Kotecki i Jakub Płoski (na zdjęciu), podopieczni trenerów Krzysztofa Kalińskiego i Andrzeja Petrykowskiego zdeklasowali rywali, wśród których byli także ich koledzy klubowi płynący w kombinowanych osadach. - To duży sukces, zwłaszcza, że rzadko się zdarza, aby Polskę reprezentowała osada w czysto klubowym składzie - komentuje awans płocczan prezes klubu i trener Jacek Karolak. W międzynarodowych Regatach Nadziei Olimpijskich Polskę reprezentować będzie dwójka bez sternika juniorów młodszych Piotr Szczepański i Kamil Kamiński (trener Piotr Sałkowski).


- Zawody można uznać za bardzo udane - uważa prezes PTW Jacek Karolak. - Sześciu zawodników w reprezentacjach i dobre prognozy na zbliżające się imprezy mistrzowskie – Mistrzostwa Polski Juniorów, młodzików oraz Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży to niezły kapitał- dodaje.

W Centralnych Regatach Wiosennych rozegranych w Kruszwicy wystartowało blisko sześćdziesięcioro płocczan, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych. Już pierwszego dnia wśród sześciu osad, które zakwalifikowały się do finałowego biegu dwójek bez sternika juniorów, trzy były z Płocka. W finale najlepiej spisała się dwójka: Łukasz Krajewski i Jakub Płoski, która zajęła drugie miejsce, czwarta była dwójka - Kamil Handlarski i Paweł Kotecki zaś osada Michał Iskra z Michałem Bielskim zajęła miejsce piąte. Niestety tylko pierwsza lokata gwarantowała start na mistrzostwach Europy w słoweńskim Bled. 

Następnego dnia doszło do rywalizacji czwórek bez sternika, którą wygrała klubowa osada PTW. A trzeba dodać, że do finałowego biegu zakwalifikowały się wszystkie osady, które miały w składzie płocczan. Wśród juniorów zwrócił na siebie uwagę także jedynkarz wagi lekkiej, Michał Cichosz, który pierwszego dnia zajął trzecie miejsce, a drugiego był pierwszy. 

Juniorzy młodsi walczyli tymczasem o miejsce w reprezentacji Polski na Regaty Nadziei Olimpijskich (15 czerwca, Racice, Czechy). Płock wystawił osady w trzech konkurencjach, ale tylko dwójka bez sternika uzyskała awans, choć bardzo blisko szczęścia była też czwórka podwójna: Sebastian Cieśla, Krzysztof Pawłowski, Igor Smoliński i Patryk Pełka, podopieczni trenerów, Piotra Sałkowskiego i Bogdana Zalewskiego. Płocczanie rewelacyjnie przeszli przez gęste sito eliminacji, zwyciężając przedbiegi i zajmując drugie miejsce w półfinale. W finałowym biegu dało jednak znać o sobie zmęczenie i osada PTW zajęła dopiero czwarte miejsce. 

Dla młodzików kruszwickie regaty były pierwszą okazją do rywalizacji w krajowym gronie. Bardzo dobrze spisała się grupa zawodników i zawodniczek tej kategorii wiekowej, podopiecznych trenerów Jerzego Podsędka i Piotra Buchalskiego. Dwukrotnie zwyciężały dziewczęta w czwórce w składzie: Dominika Kolankiewicz, Patrycja Szoplik, Oliwia Szcześniakiewicz i Aleksandra Markowska. Dwukrotnie zwyciężali również chłopcy w czwórce ze sternikiem: Bartłomiej Donarski, Sebastian Smoliński, Mateusz Cywiński, Arkadiusz Dobies, sternik Kacper Kędzierski. Druga czwórka chłopców, tym razem bez sternika: Tomasz Nowak, Sebastian Graczyk, Arkadiusz Wiśniewski i Michał Sobiecki pierwszego dnia była druga a nazajutrz trzecia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz