czwartek, 31 maja 2012

SP 20 zdobyła wicemistrzostwo Polski!

Prowadzona przez trenera Nadwiślanina Płock - Grzegorza Lipczyńskiego, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 20 z płockich Borowiczek zdobyła wicemistrzostwo Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. To drugi rok z rzędu, kiedy płocka podstawówka uplasowała się na podium mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Rok temu w półfinale, w tym roku dopiero w finale płocczanki musiały uznać wyższość reprezentacji szkoły podstawowej w Lądku Zdroju. Srebrne medale wywalczyły Wiktoria Ziemkiewicz z klasy piątej i Dominika Wolińska z klasy szóstej (na zdjęciu z lewej strony). W tym samym czasie dwie kadetki Nadwiślanina Płock debiutowały w turnieju międzynarodowym w Pradze czeskiej.Płocczanki nie były faworytkami mistrzostw Polski. W fazie grupowej rozgrywanych w Rawie Mazowieckiej mistrzostw sięgnęły wyżyn sensacyjnie pokonując stosunkiem gier 3:2 reprezentacje SP w Jadownikach (woj. małopolskie) i SP w Szemudzie (woj. pomorskie). Ponadto dziewczęta z SP 20 pokonały w grupie 3:1 SP Chocianowice (woj. opolskie)., 3:0 SP Śmigiel (woj. wielkopolskie) i 3:1 SP Biała Rawska. W półfinale płocczanki pewnie pokonały 3:1 SP 5 ze Stalowej Woli by w finale ulec 0:3 niekwestionowanym faworytkom imprezy bliźniaczkom Katarzynie i Annie Węgrzyn z SP w Lądku Zdroju. 

Zwyciężczynie turnieju w meczu z płocczankami straciły pierwsze dwa sety w imprezie. Zdobyła je Wiktoria Ziemkiewicz w grze z Katarzyną Węgrzyn. Wiktoria uczestniczyła w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych już po raz trzeci z rzędu, dla Dominiki Wolińskiej, zawodniczki Nadwiślanina Płock był to debiut, w którym zaprezentowała się znakomicie, mając swój niebagatelny udział w sukcesie, mimo, że niekwestionowaną liderką płockiego zespołu była Wiktoria Ziemkiewicz.

Tymczasem w czeskiej Pradze dwie kadetki Nadwiślanina Płock wzięły udział w VIII Grand Prix Prague Joola Open. W zawodach wystartowało 240 młodych tenisistów i tenisistek stołowych z Czech, Słowacji, Polski, Rumunii, Austrii, Estonii i Szwecji. Płocczanki były jedynymi Polkami na tej imprezie. W turnieju drużynowym zajęły miejsce w przedziale 5-8, przegrywając 1:3 ćwierćfinałowy bój o wejście do strefy medalowej z zawodniczkami dwóch czeskich klubów - gospodarzy imprezy Slavoy Praha i podpraskiego Sportowni Jizni Mesto. Aż siedem z jedenastu przegranych przez płocczanki w tym meczu setów kończyło się minimalną różnicą piłek 9-11 lub 10-12.

W turnieju indywidualnym do ćwierćfinału dotarła Anna Nowakowska. W 1/8 pokonała 3:1 Klarę Diblikovą ze Slavoya, przeciwniczkę, z którą przegrała w ćwierćfinale drużynówki. W 1/4 zawodniczka Nadwiślanina musiała jednak uznać wyższość późniejszej finalistki turnieju, notowanej na listach rankingowych Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego Estonki Anity Lissovenko. Druga z płocczanek Anna Wereszczaka, w grupie eliminacyjnej zajęła trzecie miejsce, które nie premiowało do turnieju głównego imprezy i wzięła udział w turnieju pocieszenia. Tam dotarła aż do finału, po drodze pokonując drugą z zawodniczek, z którą przegrała w ćwierćfinale turnieju drużynowego - Veronikę Lunovą ze Sportovni Jizni Mesto. W finale po zaciętej walce płocczanka uległa Dominice Koblovskiej z TJ Mittal Ostrava, zawodniczce, z którą wygrała dwa dni wcześniej w fazie grupowej turnieju drużynowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz