czwartek, 17 maja 2012

Młodsi juniorzy z szansami na medal

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – to bilans piłkarzy ręcznych Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock w pierwszej fazie turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który rozgrywany jest w Kwidzynie. Występująca w grupie M ekipa prowadzona przez trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano jako jedyna ze wszystkich uczestników imprezy awansowała do półfinału z kompletem zwycięstw. W meczu decydującym o wejściu do wielkiego finału młodzi płocczanie zmierzą się z Kusym Szczecin, który zajął drugie miejsce w grupie N. 
Wisła rozpoczęła swój udział w zawodach od meczu z Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie na świetlnej tablicy widniał wynik remisowy. Dopiero po przerwie młodzi nafciarze zdołali sobie wypracować kilkubramkową przewagę, którą „dowieźli” do końcowej syreny. Najskuteczniejszymi graczami płockiej ekipy w spotkaniu z „miedziowymi” byli Igor Królikowski i Mateusz Piechowski, którzy zdobyli po osiem bramek.

Nieco inny przebieg miał drugi występ Wisły. W konfrontacji z ChKS-em Łódź płocczanie dość szybko wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła im spokojnie kontrolować przebieg gry. Do przerwy płocczanie  prowadzili różnicą pięciu bramek, a po zmianie stron nie mieli żadnego problemu z utrzymaniem swojej przewagi. Tym razem aż dziesięć bramek dla zwycięskiej ekipy zdobył Rafał Staniszewski. Dzięki temu po dwóch dniach turnieju finałowego ekipa trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano była już prawie pewna awansu do półfinału MPJMł.

Niespodziewanie łatwy okazał się dla płocczan mecz z gospodarzami turnieju finałowego – MTS-em Kwidzyn. Wisła od początku do końca zdecydowanie dominowała nad miejscowymi, błyskawicznie wypracowując sobie wysoką przewagę. Wygrana młodych nafciarzy różnicą siedemnastu bramek może dobitnie świadczyć o sporej różnicy klas dzielącej oba zespoły.


Wisła Płock zakończyła fazę grupową z sześcioma punktami wywalczonymi w trzech meczach. Pozostałe zespoły rywalizujące w grupie M miały po dwa punkty (jedna wygrana i dwie porażki). Dzięki tzw. małej tabeli z drugiego miejsca, dającego awans do półfinału, cieszyć się mogli zawodnicy MTS-u Kwidzyn.

W grupie N najlepszy okazał się PMOS Chrzanów, który wygrał dwa mecze, a przegrał jeden, zdobywając w ten sposób cztery punkty. Na drugiem miejscu znalazł się Kusy Szczecin z trzema punktami za jedną wygraną, jeden remis i jedną porażkę. I właśnie zespół ze Szczecina będzie rywalem Wisły Płock w meczu półfinałowym, który rozegrany zostanie w piątek 18 maja o 15.30. W drugim półfinale zmierzą się PMOS Chrzanów i MTS Kwidzyn.

Wyniki: 
Grupa N: 
SKF Wisła Płock – Zagłębie Lubin 33:30 (15:15)
Wisła: Królikowski 8, Piechowski 8, Staniszewski 6, Nastaj 3, Sadowski 2, Grzywiński 2, Kociuba 2, Zaremba 1, Zawadzki 1

SKF Wisła Płock – ChKS Łódź 31:27 (14:9)
Wisła: Staniszewski 10, Królikowski 6, Ziółkowski 5, Zaremba 4, Chrobociński 2, Zawadzki 2, Chęciński 1, Nastaj 1

MTS Kwidzyn – SKF Wisła Płock 23:40 (8:18)
Wisła: Staniszewski 6, Królikowski 5, Grzywiński 4, Nastaj 4, Piechowski 4, Ziółkowski 3, Zaremba 3, Chrobociński 3, Pawłowicz 3, Zawadzki 2, Niemiec 2, Sadowski 1

MTS Kwidzyn – ChKS Łódź 25:26 (11:11)
MTS Kwidzyn – Zagłębie Lubin 43:38 (20:17)
ChKS Łódź – Zagłębie Lubin 31:39 (11:22)

Grupa N:
KSSPR Końskie – Śląsk Wrocław 41:31 (21:12)
Kusy Szczecin – PMOS Chrzanów 28:30 (14:15)

PMOS Chrzanów – KSSPR Końskie 33:30 (13:14)
Śląsk Wrocław – Kusy Szczecin 29:29 (13:13)

Śląsk Wrocław – PMOS Chrzanów 40:31 (21:17)
KSSPR Końskie – Kusy Szczecin 31:36 (12:16)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz