czwartek, 17 maja 2012

Dziewczęta z Drobina powalczą o wielki finał Coca Cola CupJuż w czwartek 17 maja rozpoczyna się w Ostródzie jeden z czterech turniejów półfinałowych tegorocznej edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup. Dziewczęca ekipa z Gimnazjum w Drobinie, która okazała się najlepsza w finale województwa mazowieckiego, powalczy o awans do wielkiego finału ze zwycięzcami półfinałów z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i z kujawsko-pomorskiego. 

Na Podlasiu po pierwsze miejsce sięgnęły dziewczęta z Gimnazjum w miejscowości Rutki-Kossaki. W województwie warmińsko-mazurskim wygrała dziewczęca ekipa z Olsztynka. Rywalizacja dziewcząt z województwa kujawsko-pomorskiego zakończyła się triumfem Niepublicznego Gimnazjum w Gołkowie. Właśnie te trzy ekipy walczyć będą z drobiniankami o pierwsze miejsce w jednym z czterech turniejów półfinałowych. Pozostałe odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kluczborku i Sulejówku

Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i wśród chłopców awans do turnieju finałowego uzyskają tylko te zespoły, które okażą się najlepsze w swoich półfinałach. Wielki finał tegorocznej edycji Coca Cola Cup zostanie rozegrany 26-27 maja na Stadionie Miejskim w Sulejówku. Stawka jest olbrzymia, bo zwycięskie ekipy dziewcząt i chłopców zobaczą na żywo ćwierćfinałowe spotkanie Euro 2012, które zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz