czwartek, 17 maja 2012

Na UEFA EURO 2012 - Rodzinna Strefa Kibica

Wizualizacja - UMP
Dzięki hojności radnych Płocka w samym centrum miasta podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej funkcjonować będzie tzw. Rodzinna Strefa Kibica. Wstęp do niej będzie bezpłatny, a jedynym ograniczeniem będzie liczba osób (900) przebywających w niej jednocześnie. Nad porządkiem czuwać będą ochroniarze i monitoring. Amatorzy oglądania meczów UEFA EURO 2012 na żywo na świeżym powietrzu, będą mieli do dyspozycji zaplecze gastronomiczne, boisko do plażowej piłki siatkowej, sektor z grami zręcznościowymi dla dzieci oraz zaplecze sanitarne. Mecze będzie można oglądać na telebimie o powierzchni 22 metrów kwadratowych.


Tylko kilka dni potrzebnych będzie do wybudowania zajmującej cztery tysiące metrów kwadratowych Strefy na Nowym Rynku w Płocku, na placu przed Teatrem Dramatycznym. Prace mają się rozpocząć dopiero 5 czerwca, a na inauguracyjny mecz EURO 2012 Polski z Grecją (8 czerwca, godz. 18.00) wszystko ma już być zapięte na ostatni guzik. Strefa ma funkcjonować do zakończenia mistrzostw - 1 lipca. 

- Nie wiemy z jakim odbiorem spotka się Strefa, ale liczymy, że będzie dobrze - mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Pomysł taki spotkał się z dużym zainteresowaniem podczas mistrzostw w Niemczech. Być może pomyślimy o tym, by funkcjonowanie Strefy przeciągnąć także na Igrzyska Olimpijskie - zapowiedział. 

- Naszym założeniem była organizacja tak zwanego zielonego wydarzenia a zatem przyjaznego środowisku - mówi Michał Dudek, rzecznik firmy reklamowej Studio Grupa sc z Płońska, realizującej przedsięwzięcie. - Zachęcać będziemy kibiców do poruszania się środkami komunikacji miejskiej, czy przyjścia na piechotę. Dla rowerzystów przygotowujemy specjalny parking.

- Jak ktoś będzie korzystał z gastronomii w Strefie, lepiej żeby nie siadał potem za kierownicą - przestrzegał prezydent Nowakowski. 

Rodzinna Strefa Kibica funkcjonować będzie codziennie od godziny 15.00 do 23.00. Dla bezpieczeństwa w strefie prowadzony będzie monitoring. Organizatorzy wciąż pracują nad propozycją, jaką przedstawią w Strefie w dniach, kiedy nie będą rozgrywane mecze. Wiadomo, że mają być koncerty zespołów muzycznych, konkursy i zabawy. 

Podobne Strefy kibica podczas mistrzostw funkcjonować będą m.in. w Radomiu i Płońsku. Za płocką Strefę miasto zapłaci 300 tysięcy złotych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz