środa, 16 maja 2012

Nafciarze wśród wybrańców pary selekcjonerówTymczasowi szkoleniowcy męskiej reprezentacji Polski piłki ręcznej Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak (obaj na zdjęciu) podali dziewiętnastoosobową kadrę na mecze z Litwą w play-off do Mistrzostw Świata 2013. Znalazło się w niej pięciu zawodników Orlen Wisły Płock: Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Adam Twardo, Paweł Paczkowski i Piotr Chrapkowski. Zabrakło tym razem miejsca dla Zbigniewa Kwiatkowskiego. Wśród reprezentantów nie ma również Adama Wiśniewskiego, ale jego absencja jest spowodowana kontuzją. Pierwszy mecz z Litwą zostanie rozegrany w Wilnie 10 czerwca, rewanż został zaplanowany tydzień później w katowickim spodku.

Reprezentacja Polski zbierze się 2 czerwca. Pierwsza część zgrupowania szkoleniowego rozpocznie się w Szczyrku, później zaś kadrowicze przeniosą się do Chorzowa. Na 10 czerwca zaplanowane jest wyjazdowe spotkanie z Litwą w Wilnie. Po powrocie biało-czerwoni ponownie spotkają się w Chorzowie, gdzie trenować będą aż do rewanżu (17 czerwca w katowickim spodku).

W gronie zawodników, których powołali trenerzy Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak, znalazło się pięciu płocczan: Marcin Wichary i Kamil Syprzak, którzy od pewnego czasu mają stałe miejsce w kadrze, wracający do niej Adam Twardo i Piotr Chrapkowski oraz Paweł Paczkowski, który teoretycznie ma szansę na debiut w kadrze seniorów (chociaż wygranie rywalizacji o miejsce na prawym rozegraniu może okazać się bardzo trudne, ale „Paczas” może z równym powodzeniem występować także na prawym skrzydle). 

Tym razem zabrakło miejsca dla Zbigniewa Kwiatkowskiego, który kilka miesięcy temu wrócił do kadry, ale nowa para trenerów zdecydowała się zamiast niego powołać Adama Twardo. Nie ma również na liście powołanych Adama Wiśniewskiego. Wprawdzie lewoskrzydłowy Orlen Wisły od początku tego roku imponował równą, wysoką formą, jednak po brutalnym faulu Michała Jureckiego w pierwszym meczu finału play-off Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock musi pauzować przez co najmniej osiem tygodni.

Pełny skład reprezentacji Polski: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Bartłomiej Tomczak, Sławomir Szmal (wszyscy Vive Targi Kielce), Piotr Chrapkowski, Adam Twardo, Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Paweł Paczkowski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Łukasz Gierak (Nielba Wągrowiec), Bartłomiej Jaszka (Fuchse Berlin), Marcin Lijewski (HSV Hamburg), Krzysztof Lijewski (Rhein Neckar Lowen), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg) oraz Tomasz Tłuczyński (TuS n-Lubbecke).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz