poniedziałek, 28 maja 2012

Mazur w czwartej lidze, Unia i Polonia w okręgówce, Iskra w A-klasieChociaż w niższych klasach rozgrywkowych prowadzonych przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej pozostało jeszcze kilka kolejek do zakończenia rozgrywek, najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące awansów już zapadły. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek klasy okręgowej piłkarze Mazura mogli świętować w pełni zasłużony awans do czwartej ligi. Gostynianie pokonali u siebie Skrwę Łukomie, a Bzura Chodaków dość niespodziewanie przegrała w Drobinie z tamtejszą Skrą. Skorzystał na tym Orzeł Goleszyn, który do podsochaczewskiej ekipy traci już tylko pięć punktów. W A-klasie do rozegrania pozostały wprawdzie jeszcze trzy kolejki, ale już teraz pewne jest, że z awansu do okręgówki cieszyć się będą Unia Czermno i Polonia Radzanowo. Pewna awansu do A-klasy może już być Iskra Kozłowo.

Prowadzący w tabeli okręgówki Mazur Gostynin w sobotę dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty po wygranej 3:0 ze Skrwą Łukomie. Podopieczni trenera Waldemara Figurskiego największe powody do radości mieli jednak w niedzielę. W Drobinie miejscowa Skra pokonała dość niespodziewanie, chociaż w pełni zasłużenie, Bzurę Chodaków 3:0. A to oznaczało, że futboliści z Gostynina mogą być już pewni awansu do czwartej ligi.

Szansę na zajęcie drugiego, premiowanego grą w barażach, miejsca w klasie okręgowej mają jeszcze Bzura Chodaków i Orzeł Goleszyn. Zespół z Goleszyna musiałby jednak wygrać dwa ostatnie mecze (w tym z Mazurem Gostynin) i czekać na dwie porażki Bzury. Chodakowianie tymczasem w dwóch ostatnich kolejkach mają stosunkowo łatwych rywali, a do drugiego miejsca brakuje im tylko jednego punktu.

W 28. kolejce klasy okręgowej bramek nie brakowało. Po dziewięć goli padło w meczach Unii Iłów z Huraganem Bodzanów, Pogoni Słupia z Orłem Goleszyn oraz Wisły Duninów z Wichrem Cieszewo. Szczególnie efektowna była wygrana ekipy z Nowego Duninowa. Można tylko żałować, że gracze tamtejszej Wisły tak późno przebudzili się ze swego letargu.

Niesamowitą skutecznością popisali się gracze Kasztelana Białe Błota, którzy w meczu z Lwówianką Lwówek zdobyli aż 11 bramek. Ostre strzelanie oglądali też kibice w Miszewie Murowanym. Niestety, nie mieli oni powodów do radości, bo miejscowy Relax uległ Czarnym Rempin 4:5. Swoje mecze wygrały Unia Czermno i Polonia Radzanowo. Liderzy płockiej A-klasy zapewnili już sobie awans do klasy okręgowej.

Kolejny mecz bez wygranej w B-klasie zanotowała Mazowia Słubice, która pożegnała się tym samym z marzeniami o awansie. Iskra Kozłowo nie musiała wychodzić na boisko, aby dopisać sobie trzy punkty, ponieważ Bobry Cierszewo nie dotarły na mecz. A Iskra cieszy się z awansu do A-klasy.

Klasa okręgowa
28. kolejka: Kormoran Łąck - Wisła Sobowo 3:1, Zryw Bielsk - Świt Staroźreby 2:5, Wisła Duninów - Wicher Cieszewo 8:1, ULKS Ciółkowo - Stoczniowiec Płock 1:0, Mazur Gostynin - Skrwa Łukomie 3:0, Skra Drobin - Bzura Chodaków 3:0, Unia Iłów - Huragan Bodzanów  7:2, Pogoń Słupia - Orzeł Goleszyn 3:6. Tabela: 1. Mazur 77, 2. Bzura 69, 3. Orzeł 65

A-klasa
23. kolejka: Polonia Radzanowo - Sparta Mochowo 5:1, Relax Miszewo Murowane - Czarni Rempin 4:5, Orkan Lelice - Unia Czermno 2:3, Kasztelan Białe Błoto - Lwówianka Lwówek 11:0, Start Proboszczewice - Spójnia Mała Wieś 4:2, Stegny Wyszogród - Zorza Szczawin Kościelny 1:2  
Pauzowała: Victoria Cekanowo. Tabela: 1. Unia 54, 2. Polonia 52, 3. Start 41

B-klasa
21. kolejka: Olimpia Gozdowo - Błyskawica Lucień 2:3, Mazowia Słubice - Peklimar Umienino 4:4, Iskra Kozłowo - Bobry Cierszewo 3:0 (walkower). Tabela: 1. Iskra 42, 2. Mazowia 30, 3. Błyskawica 27

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz