poniedziałek, 28 maja 2012

Srebrne łowy w ŁodziBardzo dobrze spisali się płoccy judocy w Międzynarodowych Mistrzostwach Łodzi w kategorii młodzików i juniorów. Mateusz Bugaj, Martyna Maślanka i Patryk Ciechomski z zawodów, które miały rangę Otwartego Pucharu Polski, wrócili do Płocka ze srebrnymi medalami. Udany start w Łodzi to kolejne potwierdzenie wysokiej formy, którą w tym sezonie prezentują zawodnicy UKS Judo Sensei, UKS Eljot oraz AZS PWSZ Jutrzenki.
Mateusz Bugaj w Otwartym Pucharze Polski Młodzików rywalizował w swojej kategorii wagowej – 55 kilogramów. W pierwszej walce rozprawił się z Samborem Dyrem z Czarnych Bytom. Wyższość płocczanina musiał uznać również jego drugi rywal Radosław Stroka (Juvenia Wrocław). W ćwierćfinale młody płocczanin nie dał szans Dawidowi Rybakowi (Wybrzeże Gdańsk). W półfinale judoka UKS Judo Sensei pokonał Partyka Kostuniaka (UKS Papieżka Włocławek). Pogromcę Mateusz Bugaj znalazł dopiero w finale, w którym musiał uznać wyższość Łotysza Nikity Duinowa.

W tej samej kategorii wagowej walczył drugi z zawodników Judo Sensei Piotr Dulęba. Niestety po trzech przegranych walkach, w tym z późniejszym zwycięzcą turnieju Duinowem, zakończył zawody na dalekim miejscu poza punktowaną pierwszą siódemką. 

Dużo krótszą drogę do srebra w Otwartym Pucharze Polski Juniorek miała Martyna Maślanka. Zawodniczka Eljota w kategorii – 44 kilogramy miała tylko jedną rywalkę. Niestety, Natalia Stobiecka z Siódemki Sochaczew okazała się lepsza od płocczanki, która musiała zadowolić się drugą lokatą, ale wciąż pozostaje liderką klasyfikacji juniorek w swojej kategorii wagowej. 

W kategorii -63 kg mimo dwóch przegranych walk bardzo dobrze zaprezentowała się Dorota Szelkowska z UKS Eljot. Płocczanka mocno dała się we znaki brązowej medalistce mistrzostw Polski juniorek, zawodniczce gospodarzy turnieju AZS Łódź, Katarzynie Cal. Szelkowska została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

W kategorii wagowej – 90 kilogramów juniorów w Otwartym Pucharze Polski wystartowało aż 27 judoków. Patryk Ciechomski zaczął od pokonania Damiana Lesiaka (Wojownik Skierniewice). Później wygrał z Rafałem Kozłowskim (Gwardia Wrocław). W ćwierćfinale okazał się lepszy od Michała Czarneckiego (KS Judo Czechowice Dziedzice). Wyższość Patryka musiał uznać także jego półfinałowy rywal Piotr Kokoszka (Tomita Elbląg). Niestety, w walce o złoto lepszy od płockiego judoki okazał się jego odwieczny rywal Marcin Gmurek (AZS AWF Warszawa).

W kategorii -60 kg Hubert Milczarski z UKS Judo Sensei już w pierwszej walce musiał stawić czoła późniejszemu zwycięzcy zawodów. W repasażach uległ też drugiemu rywalowi, tym razem z Ukrainy i został sklasyfikowany na piątym miejscu wśród siedmiu zawodników w tej kategorii wiekowej. Jego klubowy kolega Hubert Kostewicz, wystąpił w najliczniej (38 zawodników) obsadzonej kategorii wagowej (-66 kg), ale również bez powodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz