poniedziałek, 28 maja 2012

Amator zdegradowany, wygrali tylko Błękitni

Po 31. kolejce grupy północnej mazowieckiej ligi Amator Maszewo stracił nawet matematyczne szanse na uniknięcie degradacji do klasy okręgowej. Przesądziła o tym porażka maszewian z walczącą o utrzymanie Nadnarwianką Pułtusk. Kolejną przegraną – tym razem na własnym boisku z Kasztelanem Sierpc – zaliczyła Młoda Wisła. Błękitni okazali się jedynym czwartoligowcem z powiatu płockiego, który zdołał pokonać swojego rywala. W Gąbinie podopieczni trenera Marka Ledziona rozprawili się bez większych kłopotów ze zdegradowanym już do klasy okręgowej MKS-em Ciechanów.

Końcówka sezonu wyraźnie nie służy rezerwowej ekipie Wisły. Płocczanie nie walczą o awans, nie grozi im też spadek do klasy okręgowej. Nie można jednak powiedzieć, że zawodnicy prowadzeni przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego nie mają o co walczyć. Najlepsi gracze Młodej Wisły powinni uzupełnić skład pierwszego zespołu, który po spadku do drugiej ligi zapewne mocno się przerzedzi.

Pierwsza połowa meczu Wisły II z Kasztelanem mogłaby zakończyć się prowadzeniem gospodarzy, ale Dariusz Goryczewski, Bartłomiej Sielewski i Paweł Winnicki nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Sierpczanie nastawili się na uważną grę w defensywie i próby kontrataków. Jeden z nich, wyprowadzony w 41. minucie skończył się powodzeniem. Stratę bramki trzeba zapisać na konto Jakuba Kustry i Mateusza Pielaka, którzy popełnił katastrofalny błąd w defensywie, co skrzętnie wykorzystał Kamil Łasiński.

W drugiej części spotkania  Młoda Wisła miała optyczną przewagę, ale to przyjezdni stwarzali ciekawsze sytuacje do zdobycia kolejnych goli. Na szczęście dla miejscowych Michał Dzięgielewski miał mocno rozstrojony celownik. Dwie minuty przed końcem Daniel Mitura mocno uderzył z rzutu wolnego. Bramkarz Kasztelana odbił piłkę przed siebie, ale był bezradny przy dobitce Przemysława Szabata.

Ostatnie słowo należało jednak do sierpczan, którzy w doliczonym czasie gry zdołali wyprowadzić jeszcze jeden kontratak, zakończony precyzyjnym uderzeniem Tomasza Sudomira, który zapewnił Kasztelanowi trzy punkty.

W meczu z MKS-em Ciechanów wyższość Błękitnych ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Chociaż na pierwszego gola trzeba było czekać do 27. minuty, jednak na przerwę miejscowi schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. Szczególne powody do zadowolenia miał Mateusz Nowak, który swoje urodziny uczcił zdobyciem dwóch goli. Wynik pierwszej części spotkania ustalił Dominik Dutkiewicz. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się ciechanowianin Bartosz Borowiec, a wynik meczu ustalił wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Wojciech Ziarkowski.

Amator już po niespełna kwadransie przegrywał z Nadnarwianką Pułtusk 0:2. Maszewianie, chociaż grali u siebie, nie mogli wiele zdziałać w konfrontacji z bardzo zdeterminowanym rywalem, walczącym o pozostanie w gronie czwatoligowców. Chociaż w 27. minucie kontaktowego dola zdobył Arkadiusz Szarwiński, po przerwie dwa razy trafili goście i to oni po końcowym gwizdku sędziego mieli powody do radości, bo mogą być praktycznie pewni, że zdołają uniknąć degradacji.

IV liga
31 kolejka
Wisła II Płock - Kasztelan Sierpc 1:2 (0:1)
Bramki: Szabat (88.) dla Wisły II oraz Łasiński (41.) i Sudomir (90.) dla Kasztelana
Wisła: Kwiatkowski - Budnicki, Sielewski, Kotarski, Pielak - Garczewski, Pomorski (82. Kułago), Mitura, Kustra (46. Paczkowski) - Gorczyczewski, Kołodziejski (46. Szabat).
Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Mysior, Siennicki, Winnicki - Brzemiński (90. Nowakowski), Dzięgielewski, Lemanowicz, Łasiński (67. Sudomir) - Paczkowski, Gaul.

Błękitni Gąbin - MKS Ciechanów 4:1 (3:0)
Bramki: Nowak 2 (27. i 38.) Dutkiewicz (41.) i Ziarkowski (81.) dla Błękitnych oraz Borowiec (50.) dla MKS-u
Błękitni: Kochanek - Gąsiorowski (75. Ziarkowski), Tomaszewski, Niedzielak (K), Paczkowski - Nowak, Józwiak, Kiełbasa, Dutkiewicz, Gorzelewski (70. Kłys) - Dębicki

Amator Maszewo - Nadnarwianka Pułtusk 1:4 (1:2)
Bramki: Szarwiński (27.) dla Amatora oraz Jaworski 2 (6. i 12.), Wolf (69.) i Rembiejewski (77.) dla Nadnarwianki

Pozostałe reziultaty: Bug Wyszków - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3, Mławianka Mława - Wkra Żuromin 1:0, Marcovia 2000 Marki - MKS Przasnysz 2:2, KS Łomianki - GKP Targówek 2:2, Tęcza 34 Płońsk - Huragan Wołomin 0:3. Pauzowała: Korona Szydłowo. Tabela: 1. GKP Targówek 68, 2. Bug 58, 3. Wisła II 53, 5. Błękitni 49, 16. Amator 21