wtorek, 24 kwietnia 2012

Zagrała z Wilkoszem. Adepci w drugiej dziesiątce OOM. Mazowsze w barażach o III ligę


Brydżyści przeważnie mówią, że "grają Wilkoszem", systemem licytacyjnym, nazywanym też dwukolorówką. Tymczasem była zawodniczka Szabli Płock Danuta Krupnik może pochwalić się, że z Wilkoszem grała... Jej partnerem podczas kongresu brydżowego w Starachowicach był bowiem Andrzej Wilkosz (na zdjęciu z płocczanką), twórca popularnej, choć na wielu międzynarodowych zawodach wciąż zabronionej, konwencji. Efektem było czwarte miejsce w turnieju komercyjnym. Tymczasem płocko-bielska para adeptów (kadetów) zajęła miejsca na początku drugiej dziesiątki rozegranej w Solinie I Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Płoccy dorośli brydżyści startowali natomiast w turnieju Grand Prix Mazowsza w Ciechanowie, gdzie nie udało im się jak w latach poprzednich wywalczyć medali. Dzięki absencji rywali w finałowym zjeździe płockiej Ligi Okręgowej w barażach o grę w III lidze w przyszłym sezonie wystąpią płocczanie z Mazowsze Płock.

Przemysław Wiśniewski, uczeń Małachowianki i Rafał Maszenda, bielszczanin, uczeń Jagiellonki zajęli miejsca tuż poza pierwszą dziesiątką finału I OOM w Sportach Umysłowych "Podkarpackie 2012". W stawce 36 par przez pewien czas byli liderami turnieju na maksy, jednak nie wytrzymali chyba kondycyjnie i zamiast medalem musieli się zadowolić 11. miejscem w Olimpiadzie. W turnieju, gdzie liczone były impy (International Match Points) wychowankowie płocko-bielskiej szkoły brydża zajęli jedno miejsce niżej, ale ich start potwierdził, że należą do krajowej czołówki. Szansę na poprawienie wyniku z Soliny być może otrzymają już w przyszłym sezonie. 

Tymczasem w Bielsku odbył się ostatni, finałowy zjazd Ligi Okręgowej OZBS Płock. W meczu którego stawką był udział w barażu o III ligę miały się spotkać drużyny Pik Zajazd Oaza Sierpc i Mazowsze Płock. Drużyna z Sierpca nie dojechała jednak na finał zatem w barażach wystąpi drużyna Mazowsze Płock, która występuje w składzie: Leszek Dzieńkowski, Jerzy Manecki, Roman Kiełczewski, Janusz Maruszewski, Mateusz Wyżykowski. W meczu o III miejsce składającym się z 20 rozdań Senirzy DT Płock pokonali Luzik Wymysłów 84-49.

W Ciechanowie rozegrano kolejny turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Polski TKKF. Jak co roku wzięła w nich udział liczna grupa brydżystów z Płocka, którzy choć nie zdobyli medali, to zajęli wysokie miejsca. W turnieju, w którym udział wzięło 45 par piątą lokatę wywalczyła para Leszek Pęcherzewski / Aleksander Marciniak, siódme miejsce było udziałem pary Bolesław Krzewski / Adam Cybulski, a 12. miejsce zajęła była drugoligowa para Tomasz Urbański / Piotr Nowicki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz