wtorek, 24 kwietnia 2012

Płocczanki podbiły Reszel

Juniorki młodsze AZS PWSZ Jutrzenka Płock idą śladem swoich starszych koleżanek. Drużyna prowadzona przez trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza we wspaniałym stylu wygrała ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski rozgrywany w Reszlu. Płocczanki w trzech meczach zdobyły aż 120 bramek, tracąc zaledwie 75. Najskuteczniejszą zawodniczką imprezy została Martyna Borysławska, która na swoim koncie zapisała aż 40 goli. Turniej półfinałowy z udziałem płocczanek zostanie rozegrany w Obornikach Wielkopolskich 4-6 maja.

Pierwszego dnia turnieju w Reszlu Jutrzenka zmierzyła się z Olimpią Nowy Sącz. Od pierwszego gwizdka sędziów nie było mowy o jakichkolwiek emocjach. Płocczanki natychmiast narzuciły rywalkom swój styl gry, już do przerwy prowadząc 22:9. Po zmianie stron egzekucja trwała dalej. Podopieczne trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza wprawdzie nie grały już tak mocno w defensywie, przez co straciły nieco więcej bramek niż w pierwszej połowie, ale w ataku były bezwzględne dla przeciwniczek.

Pierwsza połowa spotkania Jutrzenki z Łukovią przebiegała pod dyktando zawodniczek z Łukowa. To one dyktowały tempo gry i były skuteczniejsze w akcjach ofensywnych, dzięki czemu na przerwę schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron obraz gry uległ jednak zdecydowanej poprawie na korzyść płocczanek. Przede wszystkim Jutrzenka wreszcie zaczęła stanowić monolit w defensywie, dzięki czemu łukowianki w drugiej połowie zdobyły ledwie osiem bramek. Same zaś straciły siedemnaście i musiały uznać wyższość rywalek.

Trzecim i ostatnim przeciwnikiem płockiego zespołu był gospodarz turnieju ćwierćfinałowego LUKS Orlik Reszel. Nauczone wcześniejszym doświadczeniem płocczanki tym razem od początku starały się zmuszać rywalki do błędów w ofensywie. Same zaś skutecznie kończyły swoje akcje. Dzięki temu praktycznie już do przerwy losy meczu były przesądzone. A w drugiej połowie wystarczyło spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

Jutrzenka wygrała turniej w Reszlu bez straty punktu. Drugie miejsce, również premiowane awansem do półfinałów MPJMł zajął LUKS Orlik Reszel. Płocczanki na turniej półfinałowy wyjadą do Obornik Wielkopolskich. Od 4 do 6 maja zagrają tam ze Spartą Oborniki, Wilanowią Warszawa oraz Samborem Tczew. Tym razem więc poprzeczka zawieszona zostanie dużo wyżej.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Olimpia Nowy Sącz 49:21 (22:9)
Jutrzenka: Obrębalska, Lewandowska, Olejnik – Kalinowska, Pawłowska 2, Dyszkiewicz 4, Mokrzka 6, Pastryk 4, Stasiak 6, Gieras, Lutecka 1, Zaremba 5, Waszkiewicz 3, Brzyszcz 5, Borysławska 13.

SPR Łukovia Łuków – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 29:36 (21:19)
Jutrzenka: Obrębalska, Lewandowska, Olejnik – Kalinowska, Pawłowska, Dyszkiewicz 1, Mokrzka 4, Pastryk, Stasiak 6, Gieras 1, Lutecka, Zaremba 4, Waszkiewicz 2, Brzyszcz 3, Borysławska 15.

LUKS Orlik Reszel – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 22:29 (9:14)
Jutrzenka: Obrębalska, Lewandowska, Olejnik – Kalinowska, Pawłowska, Dyszkiewicz, Mokrzka 1, Pastryk, Stasiak 2, Gieras 2, Lutecka, Zaremba 6, Waszkiewicz 3, Brzyszcz 3, Borysławska 12.