czwartek, 12 kwietnia 2012

Środa marzeń w IV lidze

Chociaż drużyny z powiatu płockiego występujące w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi grały tym razem na obcych boiskach, wszystkim udało się zdobyć komplet punktów. Wyjazdowa wygrana najcenniejsza była dla walczącego o uniknięcie degradacji Amatora Maszewo.  Młoda Wisła na boisku warszawskiego Junaka ograła Marcovię 2000 Marki. Tymczasem Błękitni po wstydliwej porażce u siebie z Marcovią okazali się zdecydowanie lepsi w wyjazdowym boju z KS Łomianki. Bohaterem ekipy z Gąbina był Radosław Wiśniewski, który ustrzelił hat-tricka.

Maszewianie wciąż jeszcze mają nadzieję, że uda im się uniknąć degradacji do klasy okręgowej. Tym razem piłkarze Amatora wybrali się do Płońska, aby walczyć z tamtejszą Tęczą 34, która wiosną przeżywa wyraźny kryzys. Ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Kicińskiego już w ósmej minucie wykorzystała słabość gospodarzy, zdobywając pierwszego gola po strzale Marcina Białka. Drugą bramkę dla przyjezdnych zapisał na swoim koncie Damian Kotkiewicz niespełna trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Płońszczanie w 85. minucie zdołali wprawdzie zdobyć kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło im czasu.

Młoda Wisła grała w Warszawie na niewielkim stadionie Junaka z Marcovią Marki. W składzie ekipy prowadzonej przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego znalazło się kilku gracze z szerokiej kadry pierwszego zespołu, którzy ostatnio nie mieli zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Chcący się przyjrzeć swoim podopiecznym trener Libor Pala zdecydował się wybrać na mecz z Marcovią w roli asystenta. Nie do końca był jednak zadowolony ze swoich zawodników. Zwrócił uwagę jedynie na dobrą, pewną grę w bramce Krzysztofa Kamińskiego oraz nieźle sobie poczynającego Fabiana Hiszpańskiego.

Młoda Wisła jako całość zaprezentowała się jednak zupełnie nieźle, pewnie ogrywając gospodarzy 2:0. Pierwszego gola zdobył już w piątej minucie Damian Adamczyk. Wynik spotkania ustalił dziesięć minut przed jego zakończeniem Bartłomiej Sielewski.

Błękitni Gąbin grali w Łomiankach z tamtejszym KS-em. Pierwsze pół godziny nie przyniosło żadnych zdobyczy bramkowych. Kiedy minęło 30 minut gry, na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Radosław Wiśniewski. Ten sam zawodnik jeszcze dwa razy pokonał bramkarza miejscowych. Drugiego gola zdobył trzy minuty po przerwie, a wynik meczu na 3:0 ustalił w 59. minucie, kompletując tym samym hat-tricka (chociaż nie klasycznego).

Wyniki 22 kolejki:
Tęcza 34 Płońsk - Amator Maszewo 1:2 (0:1)
Bramki: Jadczak (85.) dla Tęczy 34 oraz Białek (8.) i Kotkiewicz (49.) dla Amatora

Marcovia 2000 Marki - Wisła II Płock 0:2 (0:1)
Bramki: Adamczyk (5.) i Sielewski (80. karny)
Wisła II: K. Kamiński - Hiszpański, Bieńkowski, Sielewski, Synowicz - Sekulski, Rutkowski (46. Garczewski), P. Kamiński (55. Śnieć), Adamczyk - Kustra (75. Wiejski), Kołodziejski (46. Mitura).

KS Łomianki - Błękitni Gąbin 0:3 (0:1)
Bramki: Wiśniewski 3 (30., 49. i 59.)
Błękitni: Wydra (32. Kłosiński) - Jasiński, Tomaszewski, Niedzielak, Nowak - Kiełbasa, Józwiak (83. Seklecki), Różycki (85. Paczkowski), Skierkowski, Dębicki - Wiśniewski (78. Knapik)

Pozostałe rezultaty: MKS Przasnysz - Nadnarwianka Pułtusk 3:0, GKP Targówek - Kasztelan Sierpc 5:0, Bug Wyszków - Mławianka Mława 2:1, Huragan Wołomin - Wkra Żuromin 1:2, Korona Szydłowo - MKS Ciechanów 3:3. Pauzowała Ostrovia Ostrów Mazowiecka.

Tabela: 1. GKP Targówek 53, 2. Bug 48, 3. Mławianka 40, 5. Wisła II 37, 7. Błękitni 33, 13. Amator 18