środa, 11 kwietnia 2012

Mustangi gotowe do walki


Futboliści amerykańscy z Płocka przygotowują się do nowego sezonu. Przed jego rozpoczęciem nastąpiły spore zmiany organizacyjne. Ubiegłoroczny mistrz Polski The Crew Wrocław, przemianowany na Giants Wrocław, przeniósł się do ligi czeskiej. Na Śląsku i w Poznaniu doszło do dwóch fuzji. Najmocniejsze polskie ekipy, występujące do tej pory w PLFA I, utworzyły TOP Ligę, złożoną z sześciu zespół. Pozostałe drużyny występujące dotychczas w pierwszej lidze oraz część zespołów z PLFA II utworzyły nową Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego I. Zagra w niej osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Płockie Mustangi rywalizować będą w grupie północnej.

Liga czeska, do której trafili wrocławscy Giganci, uważana jest za dużo mocniejszą od polskiej. Wrocławianie w swoim debiucie rozgromili Ostrawa Steelers 55:0. Drużyna z Ostrawy w ubiegłym sezonie w rozgrywkach ligi czeskiej zajęła wysokie, trzecie miejsce. Mecz obserwowało ponad 700 kibiców. Doskonały wynik osiągnięty na inaugurację może być dla Gigantów zapowiedzią udanego sezonu w czeskiej lidze.

Na Górnym Śląsku doszło do fuzji AZS Silesia Miners oraz Warriors Zabrze, które utworzyły AZS Silesia Rebels. Natomiast w wyniku połączenia Kozłów Poznań z 1. KFA Fireballs Wielkopolska nowa drużyna grać będzie jako Kozły Poznań. Do TOP Ligi trafiły również Warsaw Eagles, Seahawks Gdynia, Devils Wrocław oraz Tigers Kraków.

Pozostałe zespoły występujące do tej pory w PLFA I oraz najmocniejsze ekipy PLFA stworzyły nową PLFA I. Zespół Mustangs Płock trafił do grupy północnej, w której będzie rywalizował z Husarią Szczecin, Lowlanders Białystok i Warsaw Spartans. W grupie południowej zmierzą się Zagłębie Steelers Interpromex, Bielawa Owls, Gliwice Lions oraz Kraków Knights.

Pierwszym rywalem Mustangów będą Warsaw Spartans. Mecz zostanie rozegrany w Warszawie 21 kwietnia o 19.00 w Warszawie. – Do meczu podejdziemy w około 30-osobowym składzie. Nie jesteśmy osłabieni, żaden z zawodników nie nabawił się poważniejszej kontuzji. Wszyscy  powinni być stu procentach gotowi do gry – powiedział Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangów. – W nowym sezonie drużynę ponownie poprowadzi Paweł Kęsy, 25-letni płocczanin, będący w drużynie od 2007 roku. Braki futbolowej wiedzy nadrabia swoim charakterem i uporem dążeniu do celu. Spartans są w tym sezonie dużo silniejsi niż w ubiegłorocznym finale, ale mogę tylko zapewnić, że i my mamy na ten sezon pewne niespodzianki. A kto lepiej przygotował się do sezonu 2012, jak zawsze zweryfikuje boisko.

2 komentarze:

  1. Ja obstawiam, że mustangi dostaną równo w pupę. Statystki są trochę na ich niekorzyść.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, ale każdy sport potrafi zaskoczyć, boisko zweryfikuje

    OdpowiedzUsuń