piątek, 6 kwietnia 2012

Z Flotą okazja do rewanżu

W Wielką Sobotę o 16.00 rozpocznie się wyjazdowe spotkanie piłkarzy nożnych Wisły z Flotą Świnoujście, która jest dla płocczan wybitnie trudnym rywalem. Nafciarze przegrali aż cztery z dotychczas rozegranych pięciu pojedynków z drużyną ze Świnoujścia. W rundzie jesiennej Flota wygrała w Płocku 2:0 po bramkach Piotra Tomasika i Damiana Misana. Właśnie po tym spotkaniu pierwszym trenerem Wisły przestał być Mieczysław Broniszewski. Ekipa prowadzona przez trenera Libora Palę zamierza wziąć na gospodarzach rewanż za jesienną porażkę. W wiosennej części pierwszoligowego sezonu 2011/2012 płocczanie zdobyli pięć punktów, wygrywając jeden mecz i remisując dwa. Ekipa ze Świnoujścia tymczasem zanotowała wiosną 2012 roku dwa remisy i jedną porażkę.


Wisła rozpoczęła wiosenną batalię o pozostanie w pierwszej lidze od dwóch remisów – z Olimpią Elbląg u siebie 1:1 i z Olimpią Grudziądz na wyjeździe 3:3. W swoim trzecim pojedynku pokonała Ruch Radzionków 2:0. Obok Arki Gdynia i Bogdanki Łęczna jest więc jednym z trzech zespołów, które wiosną 2012 roku nie przegrały jeszcze żadnego ligowego pojedynku. Na razie dało to jednak nafciarzom skromny awans – z 14. na 13. miejsce.

Flota po jesieni była na szóstym miejscu w tabeli, mając na koncie 31 punktów. Wiosnę rozpoczęła jednak fatalnie. Przegrała w Łęcznej z Bogdanką 2:5, bezbramkowo zremisowała u siebie z GKS-em Katowice i wywiozła remis 2:2 z boiska aspirującego do gry w ekstraklasie Zawiszy Bydgoszcz. Po 23 kolejkach Flota z dorobkiem 33 punktów spadła na ósme miejsce. „Wyspiarze” wygrali dotychczas osiem meczów, zremisowali dziewięć, a przegrali sześć. Na własnym boisku zanotowali pięć zwycięstw oraz po trzy remisy i przegrane. W drużynie Floty zabraknie w meczu z Wisłą dwóch podstawowych zawodników – Radosława Jasińskiego oraz Marka Niewiady. Na boisku nie pojawi się również Piotr Tomasik, który jesienią zdobył jedną z bramek dla Floty na boisku w Płocku, ale w przerwie zimowej przeniósł się do Arki Gdynia.

Niestety, również trener Libor Pala nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. Do nieobecności w składzie Jacka Góralskiego, Artura Wyczałkowskiego i Eivinasa Zagurskasa zdążył się już wprawdzie przyzwyczaić, ale po wygranym meczu z Ruchem Radzionków wypadł również Szymon Matuszek, który doznał urazu kolana. Pozyskany z Piasta Gliwice zawodnik przeszedł już artroskopię i za miesiąc powinien wrócić do gry. Przeciwko Flocie nie zagra również Richard David, leczący uraz, którego nabawił się na treningu przed meczem z Olimpią Grudziądz. Dobrą wiadomością dla sztabu szkoleniowego jest natomiast powrót do gry Łukasza Nadolskiego, który w Świnoujściu po raz pierwszy wiosną założy opaskę kapitana.

Na trybunach stadionu Floty zabraknie płockich kibiców. Niestety, klub ze Świnoujścia nie wpuszcza fanów ekip przyjezdnych.

W kadrze na mecz z Flotą znaleźli się: Krzysztof Kamiński, Boris Pesković, Ariel Jakubowski, Damian Jaroń, Marko Radić, Rafał Zembrowski, Fabian Hiszpański, Łukasz Nadolski, Łukasz Synowicz, Patryk Kamiński, Matar Gueye, Piotr Petasz, Ricardinho, Michał Rutkowski, Łukasz Sekulski, Kamil Biliński, Joao Paulo Daniel i Mosart Alves.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz