czwartek, 5 kwietnia 2012

Pierwszy krok młodzieżowców. Polska – Macedonia 35:21


Młodzieżowa reprezentacja Polski w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy rozbiła Macedonię 35:21. Wśród wybrańców trenera Jarosława Cieślikowskiego znaleźli się trzej piłkarze Orlen Wisły: Adrian Wojkowski, Kacper Adamski i Paweł Paczkowski. Największe wrażenie na obserwatorach wywarł Paweł Niewrzawa. Rozgrywający Nielby Wągrowiec zdobył aż 17 bramek.


Paweł Paczkowski tym razem zdobył zaledwie dwie bramki, ale zarówno sztab szkoleniowy Orlen Wisły jak i płoccy kibice mają powody do zadowolenia. Występ Paczasa jeszcze w środę stał bowiem pod znakiem zapytania. Skoro jednak prawy rozgrywający pojawił się na boisku, oznacza to, że jest już zdolny do gry. Po zakończeniu turnieju w Legionowie i powrocie do Płocka będzie więc mógł spokojnie przygotowywać się do Final Four Pucharu Polski, a także do półfinałów fazy play-off PGNiG Superligi, w których Orlen Wisła zagra z MMTS-em Kwidzyn.

Wysoka wygrana z Macedończykami to dla Polaków pierwszy krok w drodze do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

W piątek ekipa prowadzona przez trenera Jarosława Cieślikowskiego ma dzień wolny, dzięki czemu będzie mogła spokojnie przyglądać się walce Finlandii i Macedonii. A w sobotę czeka Polaków pojedynek z Finlandią, który może mieć kluczowe znaczenie w walce o MME.

Macedonia – Polska 21:35 (12:20)
Macedonia: Gjorgjeski, Korunovski – Vasilev, Stefanoski 1, Mirkov, Kosteski 5, Petrov, Angelovski, Gjuroski, Georgievski 6, Rolevski, Dimitrievski 7, Bashevski, A. Vasilevski, Krstevski 2, F. Vasilevski.

Polska: Kapela, Małecki – Wojkowski, Daszek 7, Kużdeba 3, Niewrzawa 17, Kondratiuk, Walczak 1, Kornecki, Zagała 1, Gregor 2, Paczkowski 2, Kubała, Szczęsny, Rogulski 2, Adamski.

1 komentarz: