piątek, 6 kwietnia 2012

Sukcesy UKS Judo Sensei

Fot. Archiwum UKS Judo Sensei
Dorota Smorzewska (na zdjęciu, pierwsza z lewej) została w srebrną medalistką Mistrzostw Polski Młodzieży w judo w kategorii – 57 kilogramów. Wicemistrzostwo Polski wywalczone w kategorii wiekowej będącej „o jeden krok” od seniorów to jeden z największych sukcesów w historii tej dyscypliny w Płocku. Bardzo dobrze w Warszawskiej Olimpiadzie Judo spisali się młodsi koledzy Dototy. Na najwyższym stopniu podium stanęli juniorka młodsza Klaudia Kochańska i młodzik Mateusz Bugaj, a startujący również w rywalizacji młodzików Mateusz Dymek wywalczył drugie miejsce.
Zawodniczka UKS Sensei była jedyną reprezentantką Płocka, która pojawiła wystartowała w rozgrywanych w Opolu Mistrzostwach Polski Młodzieży w judo. Dorota w dwóch pierwszych walkach rywalizowała z wrocławiankami, obie pokonując przed czasem. Najpierw rozprawiła się z Sylwią Kałużną z Juvenii, później zaś z Leną Różańską z AZS AWF. Półfinałowy bój z Beatą Peperą z Judo Wolbrom był rewanżem za porażkę z sierpnia ubiegłego roku. Tym razem płocczanka pokonała swoją rywalkę dzięki akcji punktowanej na waza-ari. W finale zawodniczka UKS Sensei zmierzyła się z kolejną przedstawicielką wrocławskiego AZS AWF. Tym razem była to Justyna Karpała, która zdołała jako jedyna znaleźć sposób na pokonanie Doroty. Wrocławianka wygrała przez ippon i mogła cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Dorota Smorzewska miała powody do zadowolenia, bo srebro Mistrzostw Polski Młodzieży to jej największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze.

Młodzi zawodnicy UKS Judo Sensei bardzo dobrze wypadli również w Warszawskiej Olimpiadzie Judo. W rywalizacji młodzików bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Bugaj, który wygrał trzy pojedynki i wywalczył pierwsze miejsce. Jedną walkę więcej stoczył startujący również w gronie młodzików Mateusz Dymek. Niestety, po trzech wygranych musiał uznać wyższość swego finałowego przeciwnika i zadowolić się drugim miejscem. Najlepsza w Warszawskiej Olimpiadzie Judo okazała się również Klaudia Kochańska startująca w rywalizacji juniorek młodszych. Pozostali reprezentanci UKS Judo Sensei Płock musieli się w tej imprezie zadowolić miejscami poza podium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz