poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Radość nie dla wszystkich

Ze zmiennym szczęściem grały tym razem drużyny z powiatu płockiego występujące w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi. Najwięcej powodów do zadowolenia mają kibice z Gąbina. Błękitni wygrali wyjazdowy pojedynek z Tęczą 34 Płońsk aż 6:1. Niespodziewany, chociaż w pełni zasłużony remis 1:1 z Mławianką w Mławie zanotował Amator. Młoda Wisła w Wyszkowie musiała uznać wyższość tamtejszego Bugu.

W rundzie jesiennej Błękitni ulegli w Gąbinie Tęczy 1:2. Jechali więc do Płońska z mocnym postanowieniem zrewanżowania się za tamtą porażkę. Chyba nawet oni nie spodziewali się jednak aż tak efektownej wygranej.
Początek meczu nie wskazywał na to, że gąbinianie mogą rozgromić gospodarzy. Worek z bramkami dopiero w 25. minucie otworzył Dominik Dutkiewicz. Trzy minuty później wynik podwyższył Radosław Wiśniewski, a ostatniego gola w pierwszej połowie zdobył Piotr Skierkowski. Po zmianie stron jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Dębicki, a później trafiali jeszcze Radosław Wiśniewski i Dominik Dutkiewicz. Honorowy gol dla miejscowych padł dopiero siedem minut przed końcem meczu.

Blisko sprawienia gigantycznej sensacji był Amator Maszewo, chociaż remis w Mławie z tamtejszą Mławianką i tak należy uznać za niespodziewany. Maszewianie objęli prowadzenie w 25. minucie po celnym strzale Damiana Kotkiewicza. Mławianka bardzo długo nie mogła znaleźć sposobu na szczelną defensywę przyjezdnych i wydawało się, że będzie musiała uznać ich wyższość. Niestety, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównującego gola zdobył Artur Gawęda. A chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Młoda Wisła wyjechała do Wyszkowa, aby zmierzyć się tam z walczącym o awans do trzeciej ligi Bugiem. Płocczanie objęli prowadzenie w 18. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Kustra. Niestety, radość podopiecznych trenera Zbigniewa Mierzyńskiego trwała raptem dwie minuty. Niespełna dwadzieścia minut później gospodarze objęli prowadzenie, a osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyli trzeciego gola. Wprawdzie Jakub Kustra jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, ale żaden z płocczan nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

Wyniki 20. kolejki:
Tęcza 34 Płońsk - Błękitni Gąbin 1:6 (0:3)
Bramki: Kuciński (83.) dla Tęczy oraz Dutkiewicz 2 (25. i 61.), Wiśniewski (28. i 58.), Skierkowski (43.) i Dębicki (53.) dla Błękitnych.

Błękitni: Kłosiński - Seklecki, Tomaszewski, Niedzielak, Nowak (85. Paczkowski) - Dutkiewicz (75. Jasiński), Kiełbasa, Skierkowski, Józwiak, Dębicki (88. Gorzelewski) - Wiśniewski (65. Knapik).

Mławianka Mława - Amator Maszewo 1:1 (0:1)
Bramki:
Gawęda (90.+3) dla Mławianki oraz Kotkiewicz (25.) dla Amatora

Bug Wyszków - Wisła II Płock 3:2 (2:1)
Bramki: Sochocki (20.), Elota (38) i Maciak (53.) dla Bugu oraz Kustra 2 (18. i 68.) dla Wisły II.

Wisła II: Rak - Pielak, Budnicki, Sielewski, Rogoziński - Truskolaski (55. Wiejski), Adamczyk, Garczewski (75. Drężewski), Mitura - Kustra, Kołodziejski (46. Szabat).

Pozostałe rezultaty: Marcovia 2000 Marki - MKS Ciechanów 3:0, GKP Targówek - Wkra Żuromin 6:0, MKS Przasnysz - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:2, Korona Szydłowo - Nadnarwianka Pułtusk 3:4, KS Łomianki - Kasztelan Sierpc 1:2. Pazuował Huragan Wołomin
Tabela: 1. GKP Targówek 49, 2. Bug Wyszków 42, 3. Mławianka Mława 40, 5. Wisła II Płock 31, 7. Błękitni Gąbin 30, 14. Amator Maszewo 15