poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Wiceliderzy okręgówki i A-klasy pokonani


Wisła Duninów wygrała u siebie z Bzurą Chodaków, dzięki czemu zrównała się z nią punktami w tabeli płockiej klasy okręgowej. W A-klasie tymczasem prowadząca w tabeli Unia Czermno pokonała lidera Start Proboszczewice. Potknięcie wicelidera wykorzystała Polonia Radzanowo, która dzięki wygranej ze Stegnami Wyszogród wróciła na drugie miejsce w tabeli.


W rundzie jesiennej Bzura ograła w Chodakowie Wisłę Duninów 5:2. W 19. kolejce spotkań nadarzyła się okazja do rewanżu. W Duninowie gospodarze dominowali zdecydowanie, ale wygrali „tylko” 3:1, co oznacza, że jeśli Bzura i Wisła zakończą sezon z jednakowym dorobkiem punktowym, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyżej w tabeli będzie zespół z Chodakowa. Duninowianie mają jednak nadzieję, że zanim zakończy się sezon, zdołają wyprzedzić Bzurę i dzięki temu zajmą co najmniej drugie miejsce, premiowane grą w barażach o czwartą ligę.

Wygranie rywalizacji w płockiej klasie okręgowej może okazać się, niestety, zadaniem ponad siły Wisły z Duninowa. Prowadzący w tabeli niemal od początku tego sezonu Mazur Gostynin wciąż kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem ekipa prowadzona przez trenera Waldemara Figurskiego pokonała na własnym boisku ULKS Ciółkowo aż 5:0. Jeszcze więcej bramek zobaczyli kibice Wisły Sobowo, która występując w roli gospodarza pokonała Stoczniowca Płock 4:2.

Najciekawszy mecz w A-klasie rozegrany został w Czermnie. Prowadząca w tabeli Unia podejmowała Start Proboszczewice, który w ubiegłym tygodniu awansował na drugie miejsce w tabeli, wykorzystując fakt, że Polonia Radzanowo miała wolny termin. Zawodnicy z Czermna okazali się zdecydowanie lepsi od wicelidera, ogrywając go 5:2. Takim samym rezultatem zakończył się również pojedynek Polonii Radzanowo ze Stegnami Wyszogród, co oznacza, że poloniści wrócili na drugie miejsce w tabeli.

Wyniki:
Klasa okręgowa
19. kolejka: Skrwa Łukomie - Kormoran Łąck 1:2, Świt Staroźreby - Orzeł Goleszyn 1:3, Wicher Cieszewo - Huragan Bodzanów 1:1, Wisła Sobowo - Stoczniowiec Płock 4:2, Wisła Duninów - Bzura Chodaków 3:1, Zryw Bielsk - Skra Drobin 1:1, Mazur Gostynin - ULKS Ciółkowo 5:0, Pogoń Słupia - Unia Iłów 2:3. Tabela: 1. Mazur 52, 2. Bzura 45, 3. Wisła D. 45


A-klasa
15. kolejka: Kasztelan Białe Błoto - Spójnia Mała Wieś 3:3, Polonia Radzanowo - Stegny Wyszogród 5:2, Sparta Mochowo - Relax Miszewo Murowane 4:1, Unia Czermno - Start Proboszczewice 5:2, Lwówianka Lwówek - Czarni Rempin 1:1, Victoria Cekanowo - Zorza Szczawin Kościelny 2:1. Pauzował Orkan Lelice. Tabela: 1. Unia 39, 2. Polonia 31, 3. Start 29

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz