poniedziałek, 2 kwietnia 2012

To już jest koniec


Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka zakończyły swój debiutancki sezon w pierwszej lidze. Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe AZS AWF Volkswagen Poznań 32:24. Płocczanki zajęły w swojej grupie piąte miejsce, najlepsze w gronie zespołów walczących w fazie play-out o pozostanie w gronie pierwszoligowców. To wielki sukces zespołu opartego w dużej mierze na ekipie juniorek, które niedawno również zdobyły piąte miejsce w kraju.


Jutrzenka już wcześniej zapewniła sobie pozostanie w pierwszej lidze i zakończenie rozgrywek na piątym miejscu a mecz w Poznaniu był jedynie zwykłą formalnością. Nie oznacza to jednak, że płocczanki zamierzały potraktować miejscowe zawodniczki ulgowo. Wprost przeciwnie – po 30 minutach gry prowadziły różnicą dziesięciu bramek i stało się jasne, że na pewno nie zejdą z parkietu pokonane. Po przerwie poznanianki zdołały wprawdzie odrobić nieco strat, ale i tak na niewiele się to zdało, bo poniosły wysoką, ośmiobramkową porażkę.

Ekipa trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, oraz pracującego z bramkarkami Jarosława Krzemińskiego, zakończyła sezon 2011/2012 efektowną wygraną na wyjeździe między innymi dzięki kolejnemu świetnemu występowi Edyty Charzyńskiej i Pauliny Zaremby, które zdobyły po siedem bramek. Dzielnie wspierały je również pozostałe zawodniczki, które były skuteczne w ataku i bardzo twarde w defensywie.

AZS AWF Volkswagen Poznań - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 24:32 (8:18)
AZS AWF: Gała – Łakomy 8, Bartkowiak, Matyja 3, Wasiak 9, Król 1, Kwiecień 2, Łyszczyk, Karasiewicz, Pawlak, Peda 1, Duzowska.

Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska – Różańska 2, Kwasiborska 2, Charzyńska 7, Neitsch 1, Klucznik 1, Janiszewska 2, Zaremba 7, Jankowska 2, Krysiak 4, Majak 2, Jasińska, Dąbrowska 2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz