poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Dwa złota i wygrana z liderem

Tenisistki stołowe Nadwiślanina Płock zakończyły sezon na drugim miejscu w II lidze dla województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W ostatnim meczu, który nie miał już wpływu na kolejność w tabeli, płocczanki wysoko - 8:2 pokonały u siebie w niedzielę zespół Spójni II Warszawa, który zajął pierwsze miejsce w lidze i będzie walczyć w barażach o pierwszą ligę. Dzień wcześniej te same dziewczęta Nadwiślanina Płock przywiozły po złotym medalu drużynowych mistrzostw Mazowsza w kategorii kadetek i juniorek. Tym samym zapewniły sobie także udział w turniejach półfinałowych przed mistrzostwami Polski w obu tych kategoriach wiekowych.


Mecz lidera (Spójni II) z wiceliderem (Nadwiślanin) toczył się o przysłowiową pietruszkę, ale żadna z drużyn nie odpuszczała, obie miały coś do udowodnienia. Warszawianki przyjechały w najsilniejszym składzie, na jaki mogły sobie pozwolić, w którym nie zabrakło zawodniczek z doświadczeniem pierwszoligowym. Małgorzata Zdunek (na zdjęciu)- liderka zespołu, kilkanaście lat temu występowała nawet w ekstraklasie. 

Płocczanki zaczęły od wysokiego 'c", zwycięstwa ubiegłorocznej mistrzyni Polski młodziczek, trzynastoletniej Katarzyny Bagrowskiej, nad rutynowaną Agnieszką Wójcicką, która jeszcze w poprzednim sezonie regularnie grała w pierwszej lidze. Prawdziwą jednak sensację sprawiła Anna Nowakowska pokonując 3:1 Małgorzatę Zdunek, wydawałoby najpewniejszy punkt zespołu przyjezdnego. Gdy na drugim stole, bez straty seta swoje pojedynki wygrały Aleksandra Lau i Anna Wereszczaka i przed grami podwójnymi wynik spotkania brzmiał 4:0 dla gospodarzy jasne było, że znacznie młodsze od rywalek płocczanki dopną swego rewanżując się za przegraną w Warszawie 3:7, jedyną w sezonie.

Piąty punkt meczowy zdobył debel Bagrowska/Wereszczaka, a przysłowiową kropkę nad i postawiła Bagrowska pokonując Zdunek aż 3:0! Rywalki zwyciężyły w Płocku tylko w grze podwójnej na pierwszym stole i jeden pojedynek w drugiej serii gier, kiedy Wójcicka pomna porażki swojej starszej koleżanki zagrała przeciw Nowakowskiej już bardzo uważnie, pokonując płocczankę 3:0, choć w dwóch setach nie obyło się bez gry na przewagi. 

Zespół kobiet Nadwiślanina w drugiej lidze uległ tylko rezerwom Spójni Warszawa i dwa razy zremisował z Bronią Radom, wygrywając pozostałe siedem meczów. Niestety nie wystarczyło to do awansu do baraży o pierwszą ligę i marzenia o awansie na wyższy szczebel rozgrywek trzeba odłożyć na kolejny rok. Drugie miejsce w II lidze jest jednak najwyższym osiągnięciem klubu. 

Podobnie największym osiągnięciem Nadwiślanina było w sobotę zdobycie w Wyszogrodzie drużynowego mistrzostwa województwa mazowieckiego aż w dwóch kategoriach dziewczęcych - juniorek i kadetek. Juniorki - Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska w drodze do złotego medalu straciły tylko seta, pokonując ekipy Startu Łyse i Alfy Gostynin. Co ciekawe, obie grają w tej kategorii wiekowej dopiero pierwszy rok.

Kadetki - Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka i Anna Nowakowska rozstawione były w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw z numerem drugim i o tytuł musiały jeszcze rywalizować z challengerkami z KS Puznówka 1996, które wcześniej zapewniły sobie prawo startu na mistrzostwach Polski (Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży) bez konieczności udziału w eliminacjach. Do finału młodsze dziewczęta Nadwiślanina oddały tylko jedną grę. Anna Wereszczaka, po pasjonującym pięciosetowym pojedynku uległa Monice Klimczak z UKS Return Piaseczno, zawodniczce notowanej w kraju o niemal trzydzieści miejsc wyżej od siebie. Tymczasem Kasia Bagrowska pokonała wszystkie trzy wyżej notowane zawodniczki, z jakimi przyszło jej się potykać w Wyszogrodzie najpierw wygrała po 3:0 z Beatą Kogut z Pogoni Siedlce (nr 16. w ogólnopolskim rankingu kadetek) i Moniką Klimczak (nr 19. w Polsce), by w finale wygrać 3:2 z Dominiką Rosłaniec z KS Puznówka 1996 (nr 10 w kadetkach w Polsce). Katarzyna jest obecnie na 38. miejscu w kraju w swojej kategorii wiekowej i zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalkami dobrze wróżą przed indywidualnymi mistrzostwami Mazowsza kadetek zaplanowanymi na najbliższy weekend.


Do rozstrzygnięcia meczu finałowego w kadetkach potrzebne było rozegranie aż pięciu pojedynków. Ostatnią, decydującą o zwycięstwie Nadwiślanina grę, wygrała Anna Nowakowska, pokonując 3:1 Katarzynę Rosłaniec, siostrę bliźniaczkę Dominiki.

Turnieje półfinałowe przed mistrzostwami Polski juniorek i kadetek odbędą się w ostatnią sobotę kwietnia w Ciechanowie, a o dwa miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski walczyć będzie w każdej kategorii osiem zespołów, po dwa z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. II liga kobiet
MLUKS Nadwiślanin Płock - Spójnia II Warszawa 8:2
Katarzyna Bagrowska - Agnieszka Wójcicka 3:1 (7, -7, 7, 10); Aleksandra Lau - Sylwia Karlińska 3:0 (6, 5, 8); Anna Nowakowska - Małgorzata Zdunek 3:1 (7, 7, -4, 9); Anna Wereszczaka - Dominika Rębelska 3:0 (9, 9, 8); Sylwia Szelkowska/Lau - Wójcicka/Zdunek 0:3 (-4, -10, -7); Bagrowska/Wereszczaka - Karlińska/Rębelska 3:0 (2, 3, 9); Bagrowska - Zdunek 3:0 (5, 5, 11); Lau - Rębelska 3:0 (2, 10, 9); Nowakowska - Wójcicka 0:3 (-12, -12, -6); Wereszczaka - Karlińska 3:2 (-6, 9, 10, -7, 10).Wyszogród, Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego, kadetki (rocznik 1998 i 1997)
O awans do turnieju
MLUKS Nadwiślanin Płock - MKS Pogoń Siedlce 3:0
Katarzyna Bagrowska - Beata Kogut 3:0 (6, 10, 5); Anna Wereszczaka - Ewa Lipińska 3:0 (3, 7, 10); Bagrowska/Wereszczaka - Kogut/Lipińska 3:2 (1, -4, 7, -8, 8).
Półfinał
UKS Return Piaseczno - MLUKS Nadwiślanin Płock 1:3
Monika Klimczak - Anna Wereszczaka 3:2 (-9, 4, 5, -8, 10); Magdalena Przesmycka - Katarzyna Bagrowska 0:3 (-2, -3, -2); Klimczak/Przesmycka - Wereszczaka/Bagrowska 1:3 (-5, -6, 6, -8); Klimczak - Bagrowska 0:3 (-9, -2, -7).
Finał
KS Puznówka 1996 - MLUKS Nadwiślanin Płock 2:3
Dominika Rosłaniec - Anna Nowakowska 3:0 (6, 6, 9); Katarzyna Rosłaniec - Katarzyna Bagrowska 1:3 (11, -8, -5, -3); D. Rosłaniec/K. Rosłaniec - Anna Wereszczaka/Bagrowska 3:2 (-10, 5, -3, 3, 3); D. Rosłaniec - Bagrowska 2:3 (-6, 7, 3, -6, -8); K. Rosłaniec - Nowakowska 1:3 (-7, 7, - 9, -6).
Kolejność mistrzostw: 1. MLUKS Nadwiślanin, 2. KS Puznówka 1996, 3. KS Puznówka 1996 II.

Juniorki (roczniki 1994-1996)
Półfinał
MLUKS Nadwiślanin Płock - GLUKS Start Łyse 3:0
Aleksandra Lau - Wioletta Krzynówek 3:0 (4, 4, 2); Sylwia Szelkowska - Katarzyna Bałdyga 3:1 (-10, 6, 5, 2); Lau/Szelkowska - Krzynówek/Bałdyga 3:0 (13, 9, 3).
Finał
MLUKS Nadwiślanin Płock - UKS Alfa Gostynin 3:0
Sylwia Szelkowska - Lidia Durmaj 3:0 (9, 8, 11); Aleksandra Lau - Magdalena Szczodrowska 3:0 (5, 7, 3); Szelkowska/Lau - Anna Zawitowska/Szczodrowska 3:0 (5, 7, 3).
Kolejność mistrzostw: 1. Nadwiślanin, 2. Alfa, 3. IKTS Broń Radom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz