poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Grupa mocna lecz do przejścia


Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej poznała rywali, z którymi zmierzy się w pierwszej fazie Mistrzostw Europy. Impreza odbędzie się 5-15 lipca w Turcji. Przeciwnikami podopiecznych trenera Jarosława Cieślikowskiego będą: Chorwacja, Rosja oraz Portugalia. Najtrudniejsza przeprawa czeka biało-czerwonych w konfrontacji z ekipą z Bałkanów, która jest aktualnym mistrzem Europy kategorii U-18. W turnieju kwalifikacyjnym, który niedawno odbywał się w Legionowie, wystąpiło trzech zawodników Orlen Wisły Płock: Paweł Paczkowski, Kacper Adamski oraz Adrian Wojkowski. Wiele wskazuje na to, że wszyscy trzej mają szansę na występ w MME. Niestety, przez poważną kontuzję z udziału w obu imprezach wyeliminowany został kolejny płocczanin - Michał Obiała.Jako aktualni mistrzowie Europy U-18 Chorwaci nie musieli grać w turniejach kwalifikacyjnych. – To niewątpliwie jedna z najsilniejszych drużyn w tym turnieju – stwierdził trener Jarosław Cieślikowski.

Mało wymagających rywali miała Portugalia, która musiała walczyć ze Słowacją i Bułgarią w liczącej trzy zespoły grupie. Rosja w swej grupie uległa Danii, ale ograła Białoruś i do MME awansowała  drugiego miejsca. – Z Portugalią w ogóle nie graliśmy, ale w tym roczniku nie odnosi ona sukcesów. Z Rosją toczyliśmy już wygrane mecze – podsumował szkoleniowiec biało-czerwonych pozostałych grupowych rywali swojego zespołu.

W reprezentacji trenera Jarosława Cieślikowskiego podczas turnieju kwalifikacyjnego do tureckich MME zagrało trzech zawodników z Orlen WisłyKacper Adamski, Adrian Wojkowski i Paweł Paczkowski. Popularny Paczas, którego selekcjoner biało-czerwonych uważa za największą gwiazdę swojego zespołu, w Legionowie wprawdzie nie błyszczał, ale był to jego pierwszy występ po kontuzji. Zarówno sztab szkoleniowy polskiej młodzieżówki, jak i płoccy kibice mają nadzieję, że Paweł w Turcji pokaże, na co naprawdę go stać. W MME nie wystąpi, niestety, czwarty płocki gracz powoływany do reprezentacji przez trenera Jarosława Cieślikowskiego. Michał Obiała doznał w trakcie ligowego meczu poważnej kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy. 

Podział na grupy:
Grupa A: Hiszpania, Norwegia, Turcja, Czechy
Grupa B: Chorwacja, Polska, Portugalia, Rosja
Grupa C: Dania, Szwecja, Islandia, Szwajcaria
Grupa D: Niemcy, Francja, Serbia, Słowenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz