wtorek, 10 kwietnia 2012

Amator i Błękitni przegrali u siebie, Młoda Wisła wygrała w Płońsku

To nie była udana kolejka dla zespołów z powiatu płockiego walczących w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi. Walczący o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej piłkarze Amatora przegrali w Maszewie z wiceliderem tabeli Bugiem Wyszków.
Na domiar złego Błękitni przegrali w Gąbinie z Marcovią 2000 Marki, co spowodowało, spadek Amatora Maszewo z piętnastego na szesnaste miejsce w tabeli.
Powody do zadowolenia miała tylko rezerwowa drużyna Wisły, która w Płońsku pokonała tamtejszą Tęczę 34.

Maszewianie, chociaż występowali na własnym boisku, nie byli faworytami konfrontacji z walczącą o awans do trzeciej ligi drużyną z Wyszkowa. Goście od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do zdecydowanych ataków, co zaowocowało bramką zdobytą przez Jarosława Sochockiego już w drugiej minucie meczu. Dzięki temu mogli spokojnie kontrolować grę. Gospodarze tymczasem nie byli w stanie przeprowadzić akcji, która mogłaby przynieść im wyrównującego gola.
Dopiero po zmianie stron maszewianie nieco się ożywili. Nie próbowali jednak żadnych oskrzydlających akcji, ale ograniczali się do strzałów z dystansu, a piłka w pole karne kierowana była jedynie po stałych fragmentach gry. Kilka minut przed końcem wynik meczu ustalił Maxwell Elota.

Błękitni w 20. kolejce rozbili w Płońsku tamtejszą Tęczę 34 aż 6:1. Kibice z Gąbina mogli się więc spodziewać łatwej wygranej z jednym z najsłabszych w tym sezonie czwartoligowców. Tymczasem Marcovia 2000 sprawiła Błękitnym przedświątecznego dyngusa, wygrywając 3:0.

Przez pierwszą godzinę spotkania w Gąbinie żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć choćby jednego gola. Końcowe 30 minut należało jednak do przyjezdnych. Pierwszego gola zdobyli w 61. minucie, kolejnego dziesięć minut później, a ostatniego na pięć minut przed zakończeniem meczu.

Młoda Wisła walczyła w Płońsku z Tęczą 34. Piłkarze z Płocka bardzo długo wystawiali na próbę cierpliwość swojego trenera Zbigniewa Mierzyńskiego. Dopiero w 88. minucie Jakub Kustra zdobył jedynego gola, dając tym samym trzy punkty swojej ekipie.

Wyniki 21. kolejki:
Amator Maszewo - Bug Wyszków 0:2 (0:1)
Bramki: Sochocki (2.) i Elota (86.)
Amator: Malinowski, Marszałek, Włoczewski, Marciniak, Kopaczewski, Szarwiński, Łojewski (65. Lisicki), Sochalewski, Golatowski, Linowski (75. Zych) Kotkiewicz (60. El-Gebaly).

Błękitni Gąbin - Marcovia 2000 Marki 0:3 (0:0)
Bramki: Kuźmińczuk (61.), Piórkowski (71.), Król (85.)
Błękitni: Kłosiński - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki (86. Jasiński) - Kiełbasa, Józwiak (67. Skierkowski), Różycki, Dębicki, Dutkiewicz - Wiśniewski.

Tęcza 34 Płońsk - Wisła II Płock 0:1 (0:0)
Bramka: Kustra (88.)

Pozostałe rezultaty: MKS Ciechanów - KS Łomianki 0:0, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Huragan Wołomin 2:1, Nadnarwianka Pułtusk - GKP Targówek 1:1, Kasztelan Sierpc - Korona Szydłowo 2:1, Wkra Żuromin - MKS Przasnysz 1:1. Pauzowała Mławianka Mława. Tabela: 1. GKP Targówek 50, 2. Bug 45, 3. Mławianka 40, 5. Wisła II 34, 7. Błękitni 30, 16. Amator 15.