piątek, 2 marca 2012

Wysoka wygrana na początek

W pierwszym meczu rozegranym podczas zgrupowania w Pradze piłkarze Wisły Płock pokonali 4:0 młodzieżową ekipę U-21 Dukli Praga, która na co dzień występuje w Dywizji A (odpowiednik polskiej trzeciej ligi). Chociaż jego podopieczni zdobyli aż cztery gole, trener Libor Pala mógł mieć do nich pretensje za brak skuteczności w sytuacjach pod bramką rywali.

Płocczanie od pierwszego gwizdka sędziego uzyskali bardzo wyraźną przewagę. Jeśli ofensywni zawodnicy Wisły byliby bardziej skuteczni, już przed przerwą mogli zdobyć co najmniej pięć bramek. Kilku doskonałych okazji nie wykorzystał Kamil Biliński, który mógł cieszyć się jedynie z asysty przy bramce, którą w 13. minucie zdobył Ricardinho.

Po zmianie stron płocczanie zagrali zarówno efektownie, jak i efektywnie. Piękną bramką popisał się Mosart Alves, który po raz kolejny pokazał się z jak najlepszej strony. Na ostatni kwadrans meczu na placu gry zameldował się Szymon Matuszek, który jako ostatni (do tej pory) nowy zawodnik podpisał kontrakt z Wisłą.

Kolejnym rywalem Wisły będzie w sobotę Admira Praga.

Dukla Praga B - Wisła Płock 0:4 (0:1)