wtorek, 20 marca 2012

Karate na wagarach


„Powitaj wiosnę z karate” to impreza sportowa organizowana w Orlen Arenie przez Polski Związek Karate Tradycyjnego. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, między innymi spotkanie młodzieży z mistrzami świata i Europy w karate tradycyjnym. Nie zabraknie również pokazów karate tradycyjnego w wykonaniu członków kadry narodowej oraz otwartego treningu, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy imprezy, którzy pojawią się w strojach sportowych.


Jak mówi prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kwieciński, impreza adresowana jest przede wszystkim do uczniów płockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Chcemy zachęcić ich, aby pierwszy dzień wiosny spędzili z zawodniczkami i zawodnikami z kadry narodowej PZKT, wśród których znajdują się mistrzowie świata i Europy oraz zwycięzcy pucharu świata i pucharu Europy – napisał w liście do redakcji płockich mediów prezes Włodzimierz Kwieciński. – Spotkanie to będzie okazją do poznania naszych wspaniałych sportowców, z którymi będzie można zrobić sobie wspólne zdjęcie i poprosić o autograf. W programie zaplanowanych jest wiele atrakcji.

W programie zaplanowano między innymi: pokaz karate tradycyjnego w wykonaniu zawodniczek i zawodników z kadry narodowej PZKT, trening otwarty dla wszystkich uczestników imprezy (organizatorzy proszą o przyjście w strojach sportowych), konkurs sprawnościowy dla dzieci „Pierwszy krok” oraz ogłoszenie regulaminu konkursu plastycznego „Japonia – ojczyzna karate tradycyjnego”. Nagrodą dla 14 wyróżnionych w konkursie dzieci jest tygodniowy wakacyjny pobyt w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo-Stara Wieś w miejscowości Stara Wieś.

Środowa impreza ma być jednym z elementów promocji piątej edycji pucharu Europy w karate tradycyjnym zaplanowanego na 26-27 maja, XII pucharu Polski dzieci w karate tradycyjnym (w tym samym terminie) oraz klubu karate tradycyjnego, który swoją działalność w Płocku ma rozpocząć we wrześniu 2012 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz