środa, 21 marca 2012

Wiktoria w Drzonkowie

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku, obecnie broniąca barw GLKS Nadarzyn, ale wcześniej zawodniczka Victorii Płock i Nadwiślanina Płock, Wiktoria Ziemkiewicz została sklasyfikowana na wysokim 8. miejscu III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Pucharu Polski młodziczek - mistrzostw Polski w kategorii U13 w tenisie stołowym. Jedenastolatka z Płocka, a zatem rok młodsza od najstarszych młodziczek, tym samym zapewniła sobie udział w finale mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. W turnieju indywidualnym Pucharu Polski będzie jednak losowana z numerem 9., odpowiadającym jej obecnemu miejscu w rankingu młodziczek w Polsce.

Wiktoria Ziemkiewicz od kilku lat jest zaliczana do ścisłej czołówki w kraju w swojej kategorii wiekowej. Już w poprzednim sezonie startowała w mistrzostwach Polski młodziczek, zajmując w turnieju indywidualnym miejsce w przedziale 13-16, w turnieju gry podwójnej 5-8 i zdobywając brązowy medal w turnieju drużynowym. W swojej kategorii wiekowej - do lat 10, w sezonie 2010/11 wygrała nieoficjalne mistrzostwa Polski - Turniej o Puchar "Przeglądu Sportowego" i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W mistrzostwach szkół podstawowych, w reprezentacji SP 20 Płock zdobyła brązowy medal. Obecnie w młodziczkach wyżej od Wiktorii są sklasyfikowane tylko trzy dziewczynki, które mają tyle samo lat co ona lub są młodsze, co bardzo dobrze rokuje na przyszły sezon. Ale płocczanko-nadarzynianka wygrywać chce już teraz i trzeba przyznać, że do najwyższych w kraju laurów, wśród młodziczek, brakuje jej niewiele.

III OTK młodzików w Drzonkowie pod Zieloną Górą, płocczanka zaczęła jednak nie najlepiej, ale potem jej forma rosła. Pierwszego dnia w grupie eliminacyjnej w pierwszej kategorii turnieju (dla zawodniczek od 1. do 20. miejsca w rankingu PZTS) Wiktoria wygrała tylko jeden mecz i aby zagrać następnego dnia w turnieju głównym musiała przejść przez repasaże - turniej dodatkowy. Tu jednak zawodniczka Nadarzyna odniosła dwa pewne zwycięstwa i następnego dnia zameldowała się w turnieju głównym.

W pierwszej rundzie Ziemkiewicz trafiła na turniejową czwórkę, Katarzynę Hennig z LUKS Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie), która w obu poprzednich OTK młodziczek zajmowała trzecie miejsca. Po niesamowicie zaciętym pojedynku wygrała płocczanka, mimo, że przegrywała już 2:1 w setach i czwartego, wyrównującego seta wygrała dopiero na przewagi. Niestety w drugiej rundzie przeszkodą nie do przebycia okazała się dla Wiktorii Katarzyna Węgrzyn ze Śnieżnika Stronie Śląskie, późniejsza finalistka imprezy. Ziemkiewicz wygrała drugiego seta 13-11, ale w dwóch ostatnich nie dała już rady doprowadzić do walki w końcówkach partii. W turnieju głównym płocczanka zajęła lokatę w przedziale miejsc 5-8., co po podliczeniu wcześniejszych zdobyczy dało jej 8. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

Drzonków, III OTK młodzik. Faza grupowa - grupa A: Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) - Angelika Janik (KS Podwawelski Kraków) 1:3 (6, -9, -8, -4); Agata Szczuka (LUKS Chełmno) - Ziemkiewicz 3:2 (-8, 9, -8, 9, 6); Ziemkiewicz - Ewelina Kaszuba (UKS Warta Kostrzyn N/O) 3:0 (10, 8, 7); Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódź) - Ziemkiewicz 3:1 (6, -7, 4, 7). Kolejność w grupie: 1. Ślązak, 2. Szczuka, 3. Janik, 4. Ziemkiewicz, 5. Kaszuba. Turniej dodatkowy - I runda: Ziemkiewicz - Aleksandra Górna (ZKS Drzonków) 3:1 (9, -4, 7, 9); II runda: Ziemkiewicz - Alicja Łebek (KS Unia Lubiszyn-Tarnów) 3:0 (9, 9, 5).
Turniej główny - 1/8: Katarzyna Hennig (LUKS Chełmno) - Ziemkiewicz 2:3 (5, -8, -8, 10, 7); ćwierćfinały: Katarzyna Węgrzyn (Śnieżnik Stronie Śl.) - Ziemkiewicz 3:1 (6, -11, 7, 5). Kolejność końcowa: 1. Ślązak, 2. K. Węgrzyn, 3. A. Węgrzyn, 4. Weronika Richert (MRKS Gdańsk); 5. Szczuka, 6. Janik, 7. Julia Braś (KTS Mysłowice), 8. Ziemkiewicz, 9. Hening, 10. Karolina Januś (MOSM Tychy).