poniedziałek, 19 marca 2012

Raz pod wozem, raz na wozie


Ekipa Zeptera AZS UW Warszawa przerwała doskonałą passę piłkarzy ręcznych drugiego zespołu Orlen Wisły. Po czterech wygranych i remisie podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego musieli w stolicy uznać wyższość swoich rywali. Na szczęście nie rozpamiętywali zbyt długo tej porażki i już kilka dni później pokonali u siebie Wybrzeże Spójnię Gdańsk. Trzy kolejki przed zakończeniem pierwszoligowych rozgrywek młodzi nafciarze zajmują dziesiąte (ostatnie „bezpieczne”) miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Techtransem Elbląg.


Druga drużyna szczypiornistów Orlen Wisły doskonale wykorzystała przerwę w rozgrywkach. Kiedy pierwszoligowcy wrócili do gry, ekipa z Płocka zanotowała pięć meczów bez porażki. Niestety, każda seria ma swój koniec, o czym nafciarze przekonali się w Warszawie. W meczu z tamtejszym Zepterem AZS UW podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego w pierwszej połowie stawili rywalom bardzo zacięty opór, przegrywając tę część gry zaledwie jedną bramką. Niestety, po przerwie było już znacznie gorzej. Rezerwy Orlen Wisły zdobyły zaledwie dziewięć goli, a straciły aż 20. Tym samym nafciarze musieli pogodzić się z porażką aż dwunastoma oczkami.

Na szczęście druga drużyna Orlen Wisły już trzy dni po porażce w Warszawie ponownie musiała wyjść na plac gry, aby zmierzyć się z następnym rywalem. Tym razem w Blaszak Arenie z Wybrzeżem Spójnią Gdańsk. Ekipa znad morza, nie ukrywająca swoich sięgających gry w PGNiG Superlidze aspiracji, zaczęła od prowadzenia różnicą nawet czerech bramek. Na szczęście płocczanie dość szybko zdołali wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. Pierwsze 30 minut gry zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem miejscowych.

Po przerwie płocczanie starali się kontrolować przebieg gry, utrzymując niewielką przewagę nad rywalami. Chociaż w pewnym momencie ekipa z Gdańska zdołała zredukować swoją stratę do jednego oczka, ale nafciarze odskoczyli ponownie na bezpieczną odległość i nie pozwolili sobie odebrać w pełni zasłużonej wygranej.


Zepter AZS UW Warszawa - Orlen Wisła II Płock 39:27 (19:18)
Orlen Wisła II: Marciniak, Dudek – Adamski 7, Bożek, Goralski 2, Kozłowski, Miedziński 4, Obiała 5, Orędowicz 3, Rupp 1, M. Sikorski, Wojkowski 4, Zalewski 1.Orlen Wisła II Płock – Wybrzeże Spójnia Gdańsk 31:29 (16:15)
Orlen Wisła II: Durzyński, Marciniak – Zalewski, Adamski 2, Obiała 6, Kozłowski, Rupp 7, Orędowicz 3, M. Sikorski, Olszewski 2, Miedziński 2, Kwiatkowski, Wojkowski 5, Lewandowski, Tokaj, Góralski 4.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz