poniedziałek, 19 marca 2012

Młoda Wisła lepsza w derbowym boju z Amatorem, porażka Błękitnych w Mławie

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli piłkarze z powiatu płockiego wiosenne rozgrywki grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Powiatowe derby na swoją korzyść rozstrzygnęła Młoda Wisła, chociaż płocczanie już od drugiej minuty musieli grać w dziesiątce. Sytuacja Amatora po tym meczu zrobiła się mocno nieciekawa. Maszewianie znajdują się w strefie spadkowej i będą musieli solidnie się natrudzić, aby uniknąć degradacji. Kiepsko rozpoczęli rundę rewanżową Błękitny, którzy w Mławie musieli uznać wyższość tamtejszej Mławianki. Na szczęście gąbinianom raczej nie grozi spadek z czwartej ligi.

Już w drugiej minucie derbowego boju w Maszewie plac gry musiał opuścić Marcin Kwiatkowski. Bramkarz Młodej Wisły usiłował interweniować poza polem karnym, ale zamiast trafić w piłkę, faulował jednego z miejscowych, za co słusznie upomniany został czerwoną kartką. W tej sytuacji trener Zbigniew Mierzyński zdecydował się zdjąć z boiska Patryka Chmielewskiego, desygnując do bramki Adriana Raka. Osłabiona drużyna z Płocka nie zamierzała jednak rezygnować z walki o pełną pulę. Młoda Wisła dopięła swego w 61. minucie, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Sielewski.

Nie powiodła się za Błękitnym wyprawa do Mławy. Gąbinianie w rundzie jesiennej doskonale spisywali się na wyjazdach, wygrywając aż siedem spotkań, a przegrywając tylko dwa. I tym razem zapowiadało się, że być może uda się osiągnąć korzystny rezultat w spotkaniu z jednym z kandydatów do awansu. Już w dziesiątej minucie błąd miejscowych defensorów wykorzystał Radosław Wiśniewski, zdobywając gola dla Błękitnych. Niestety, podopieczni trenera Marka Ledziona tylko pięć minut cieszyli się z prowadzenia. Do remisu doprowadził Sławomir Harzyński, a po przerwie losy meczu rozstrzygnął Piotr Melchnikiewicz, dwukrotnie pokonując Michała Kłosińskiego.

IV liga – 18. kolejka:
Amator Maszewo – Wisła II Płock 0:1
Bramka:
Sielewski (61.)
Wisła II: Kwiatkowski - Śnieć, Sielewski, Budnicki (85. Wiejski), Synowicz - Stański (46. Sokołowski), Adamczyk, Garczewski (75. Pielak), Mitura - Chmielewski (3. Rak), Kustra.

Mławianka Mława - Błękitni Gąbin 3:1 (1:1)
Bramki: Harzyński (15.), Melchinkiewicz 2 (59. i 86.) dla Mławianki oraz Wiśniewski (10.) dla Błękitnych.

Żółte kartki: Rogowski, Jakubowski i Drzewiecki (Mławianka) oraz Kiełbasa i Skierkowski (Błękitni).
Błękitni: Kłosiński - Seklecki (75. Malinowski), Tomaszewski, Niedzielak, Nowak - Kiełbasa, Józwiak (85. Jasiński) - Różycki, Skierkowski, Dutkiewicz (60. Knapik) - Wiśniewski.

Pozostałe rezultaty: Marcovia 2000 Marki - Nadnarwianka Pułtusk 3:0, Bug Wyszków - MKS Ciechanów 0:0, KS Łomianki - Wkra Żuromin 1:0, Tęcza 34 Płońsk - Kasztelan Sierpc 2:1, GKP Targówek - Huragan Wołomin 1:0, Korona Szydłowo - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2. Pauzował: MKS Przasnysz.

Tabela: 1. GKP Targówek 43, 2. Bug Wyszków 36, 3. Mławianka 36, 5. Wisła II Płock 31, 6. Błękitni Gąbin 27, 15. Amator Maszewo 14.