poniedziałek, 19 marca 2012

Taekwondocy z medalami mistrzostw Polski

Zawodnicy i jedna zawodniczka z LKS Puncher Płock (na zdjęciu) przewieźli cztery medale z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Taekwondo GTF Polskiej Unii Taekwondo, które odbyły się w Dzierżoniowie. Trzy medale w tym jeden złoty dorzuciła para młodzik i kadetka z MZOS Fight Płock. W mistrzostwach wzięło udział ponad 420 zawodników sprawiając, że były to najliczniej obsadzone zawody mistrzowskie PUT.

Niewątpliwą niespodziankę sprawił kadet Punchera Patryk Olkiewicz, debiutujący w imprezie tej rangi. W licznie obsadzonej kategorii (wzrost +170) w formule walk przerywanych i w formule walk ciągłych (kat. -66 kg) zdobył po jednym brązowym medalu. Nieco mniej udane były dzierżoniowskie mistrzostwa dla występującego pierwszy rok w kategorii seniorów Macieja Wierzchowskiego i dla kolejnego debiutanta z Punchera, także seniora Pawła Mąkola. W walkach przerywanych seniorów obaj musieli zadowolić się czwartymi miejscami (wzrost +185), a w formule walk ciągłych obaj ulegli rywalom w ćwierćfinałach, zajmując miejsca w przedziale 5-8. (waga +84 kg).

Jedyna w ekipie Punchera przedstawicielka płci pięknej, seniorka, Renata Fabisiak w żadnej z formuł nie wygrała walki, ale konkurowała ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalkami posiadającymi już niebieskie i czarne pasy. W formule walk przerywanych została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Niewątpliwą zachętę do dalszego podnoszenia umiejętności z pewnością da jej srebrny medal w formule walk ciągłych, w której przegrała w walce finałowej.

Piotr Maślanka, trener i zarazem najbardziej doświadczony zawodnik Punchera w Dzierżoniowie wystartował tylko w formule walk przerywanych. W bodaj najliczniej obsadzonej kategorii do 185 cm pierwsze dwie walki płocczanin wyraźnie wygrał nie pozostawiając sędziom żadnych wątpliwości co do tego komu należy przyznać zwycięstwo. A w ćwierćfinale przeciwnikiem Maślanki był obrońca tytułu z ubiegłego roku Michał Nowak z KTC Kraków, mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata i wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W półfinale rywalem płocczanina był Maciej Kwaśniak z KS Orient Częstochowa. Po wyrównanej walce, jednak z wyraźnym wskazaniem na zawodnika Punchera Płock, Maślanka był przekonany, że nie powinno być wątpliwości co do tego komu przyznać zwycięstwo. Tymczasem okazało się, że oceniający walkę debiutujący na imprezie tej rangi sędziowie wydali werdykt na korzyść częstochowianina i zawodnik Punchera do finału nie awansował. W małym finale, walce o trzecie miejsce, Maślanka nie dał już sędziom możliwości niewłaściwej interpretacji i pewnie pokonał następnego zawodnika z Orientu punktując 9:3, dzięki czemu odebrał brązowy medal mistrzostw.

Do płockiego dorobku medalowego z Dzierżoniowa trzy krążki dorzuciła para młodzik i kadetka z klubu MZOS Fight Płock. Martyna Rybicka zdobyła brązowy medal w formule walk przerywanych do 165 cm i odebrała złoto za start w kategorii do 43 kg. Przemysław Wachol w konkurencji technik szybkościowych w kategorii do 150 cm zdobył brązowy medal.