czwartek, 29 marca 2012

Pierwszoligowe ostatki


W czwartek o 19.00 w hali Chemika, popularnej Blaszak Arenie, piłkarki ręcznej rozegrają ostatni mecz pierwszoligowego sezonu 2011/2012, w którym występować będą w roli gospodarza. Do zakończenia rozgrywek pozostaną jeszcze wprawdzie dwie kolejki, ale podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego w pierwszej z nich wyjadą do Poznania, aby spotkać się z tamtejszym AZS AWF Volkswagen, później zaś będą miały wolny termin. Bez względu na wyniki trzech ostatnich kolejek płocczanki już wcześniej zapewniły sobie pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Można jednak być pewnym, że zarówno w Blaszak Arenie, jak i w Poznaniu zawodniczki Jutrzenki zrobią wszystko, aby wzbogacić swoje konto o kolejne cztery punkty.


W sezonie 2011/2012 ekipa AZS PWSZ Jutrzenka trzykrotnie spotykała się z MKS MOS Gniezno. W rundzie zasadniczej występując w roli gospodarza, płocczanki wygrały 23:16 i było to ich pierwsze z czterech kolejnych zwycięstw. Aż osiem bramek zdobyła wówczas Edyta Charzyńska. Tylko dwa razy mniej na listę strzelców wpisała się Aleksandra Rędzińska. Sześć bramek dla zespołu z Gniezna zdobyła natomiast Paulina Stachowiak.

W rewanżu gnieźnianki wygrały u siebie 26:22. Dziewięć bramek dla zwycięskiej ekipy zdobyła wówczas Joanna Różańska, a osiem Paulina Stachowiak. W Jutrzence ponownie skutecznością błysnęła Edyta Charzyńska, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. W fazie play-out pierwsze spotkanie obu ekip rozegrane zostało w Gnieźnie. Po niezwykle dramatycznej walce nieznacznie lepsza okazała się ekipa MKS MOS, wygrywając 21:20. I tym razem najlepszym strzelcem w zespole z Gniezna była zdobywczyni siedmiu goli Paulina Stachowiak. Pięć bramek dla Jutrzenki rzuciła Paulina Zaremba.

Czwartkowy mecz powinien dostarczyć sporo emocji, ale przede wszystkim będzie dla kibiców płockiej piłki ręcznej doskonałą okazją, aby podziękować zawodniczkom Jutrzenki za udany sezon, w którym pierwsza drużyna seniorek udanie walczyła o utrzymanie się w pierwszej lidze, a juniorki (wiele z nich występowało również w seniorskiej ekipie) wywalczyły piąte miejsce w mistrzostwach Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz