środa, 28 marca 2012

Worek medali płocczanek


Wyjątkowo udane okazały się dla zespołu cheerleaders Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (na zdjęciu) odbywające się w Jezierzycach koło Słupska już po raz piętnasty mistrzostwa Polski cheerleaders. Płocczanki wywalczyły medale we wszystkich kolorach w kategoriach cheer dance i pom dance, a przy okazji odebrały puchary za zwycięstwa w ubiegłorocznym cyklu Grand Prix Polski. – Wróciłyśmy do domu z sześcioma pucharami i 36 medalami – tak krótko i lapidarnie podsumowała wyjazd do Jezierzyc Katarzyna Sylwestrzak, choreograf Impresji.


W niewielkiej podsłupskiej miejscowości zameldowały się aż 52 zespoły z całego kraju i niemal tyle samo duetów, które rywalizowały w mistrzostwach Polski po raz pierwszy. – Jadąc na mistrzostwa, nie miałam porównania, jak prezentują się nasze duety – przyznała Katarzyna Sylwestrzak. – Zawodów w tej kategorii jeszcze nie było. Dotychczas duety startowały w stylu disco dance, natomiast teraz wg regulaminu i zasad cheerleaders. Okazało się jednak, że wykonałyśmy dobrą pracę.

Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów są wyniki osiągnięte przez płockie duety. Milena Gralicka i Patrycja Michałowska okazały się bezkonkurencyjne w rywalizacji juniorek, a wśród seniorek po złoto sięgnęły Agnieszka Cichocka i Aleksandra Jakubowska. Drugą lokatę w kategorii juniorek „wytańczyły” Kinga Miaśkiewicz i Agata Stychalska, zaś Maja Borowska i Klaudia Sztuczka były trzecie w gronie juniorek młodszych.

Grupa Impuls zdobyła złoty medal w dywizji pom dance w kategorii juniorek. Srebrny medal wywalczony przez seniorki z Impactu dał im kwalifikację do mistrzostw Europy cheerleaders, które w tym roku odbędą się we Włoszech. Startująca w rywalizacji juniorek młodszych formacja Impreska sięgnęła tym razem po brąz. – Sędziów zachwyciła olbrzymia energia we wszystkich naszych zespołach – mówiła Katarzyna Sylwestrzak. – Zmęczenie mocno dawało się we znaki, bo w sobotę eliminacje do finałów trwały od 8.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00-21.00. Wszystkie dziewczyny jednak dzielnie walczyły do końca.

W trakcie ceremonii zamknięcia imprezy rozdane zostały również puchary i dyplomy za ubiegłoroczny cykl Grand Prix Polski. I tym razem w roli głównej wystąpiły płocczanki. Impreska, Impact i Impresja wywalczyły bowiem pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz