czwartek, 29 marca 2012

Płoccy kadrowicze w rozjazdach


Aż sześciu piłkarzy ręcznych Orlen Wisły wyjechało na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych. Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Zbigniew Kwiatkowski i Kamil Syprzak pod okiem Bogdana Wenty przygotowują się do towarzyskiego meczu Polska-Niemcy, który rozegrany zostanie w trójmiejskiej Ergo Arenie. Z Płocka wyjechali również Muhamed Toromanović, który ćwiczy z reprezentacją Bośni i Hercegowiny oraz wracający do norweskiej kadry Christian Spanne. A już 31 marca na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej w Legionowie zameldują się grający na co dzień w drugim zespole Kacper Adamski, Michał Obiała i Krystian Wojkowski.


Kamil Syprzak, Marcin Wichary, Adam Wiśniewski i Zbigniew Kwiatkowski bardzo dobrze zaprezentowali się podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Chociaż impreza ta dla reprezentacji Polski nie była zbyt udana, jednak żaden z płocczan nie musiał się wstydzić swojego występu. Docenił to selekcjoner, powołując czterech nafciarzy na zgrupowanie w Cetniewie. Po jego zakończeniu zostanie wybrana ekipa, która rozegra towarzyskie spotkanie z Niemcami, a następnie wyjedzie do Alicante na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. W Hiszpanii Polacy zmierzą się z Algierią, Serbią oraz reprezentacją gospodarzy. Do Londynu pojadą tylko dwie najlepsze ekipy.

W gronie zawodników rezerwowych znaleźli się Adam Twardo i Paweł Paczkowski. Ewentualne dołączenie „Paczasa” do seniorskiej kadry jest jednak niemożliwe, gdyż młody prawy rozgrywający Orlen Wisły wciąż leczy kontuzję palca lewej ręki. Z tego też powodu nie weźmie on udziału w zgrupowaniu młodzieżówki w Legionowie, na które już niebawem z Płocka wybierają się grający na co dzień w pierwszoligowych rezerwach Michał Obiała, Krystian Wojkowski i Kacper Adamski.
Pewne miejsce w reprezentacji Bośni i Hercegowiny ma od dawna Muhamed Toromanović. Tym razem selekcjoner reprezentacji tego kraju powołał go na zgrupowanie, które zakończy się udziałem w turnieju Sarajewo 2012, w którym zagrają również Czarnogóra i Włochy.

Dzięki dobrej grze w Velux Lidze Mistrzów i w PGNiG Superlidze szansę powrotu – po rocznej przerwie – do reprezentacji Norwegii ma Christian Spanne. O miejsce na prawym skrzydle będzie jednak musiał rywalizować z Larsem Erikiem Bjornsenem. Jeśli mu się to uda, ma szansę występu w towarzyskim meczu z Islandią oraz w turnieju Bring Cup, gdzie Norwegia zmierzy się ze Słowacją, Portugalią i Rosją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz