środa, 28 marca 2012

Kolarze rozpoczęli sezon letni

Doskonałe trzecie miejsce w kategorii młodzików zajął Szymon Bregier (na zdjęciu) w zawodach inaugurujących letni sezon kolarzy górskich w północno-zachodniej części Polski. Młody płocki kolarz wystartował wraz ze swoim ojcem Piotrem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek koło Bydgoszczy w pierwszym z trzech wyścigów cyklu Kujawia XC. Rozgrywane na okrężnych trasach zawody wymagają od startujących tam zawodników niemałych umiejętności technicznych i wytrzymałości.


Kujawia XC to cykl składający się z trzech wyścigów, które rozgrywane są na okrężnych trasach wokół Bydgoszczy. Każda z nich jest niezwykle wymagająca. Szansę na dobre miejsca mają jedynie zawodnicy bardzo zaawansowani technicznie, a przy tym wytrzymali i szybcy.

Pierwszy etap cyklu został rozegrany w urokliwej enklawie przyrody – Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trasę, na której można było wykazać pełnię swoich umiejętności. Licząca 4,5 kilometra pętla pełna była trudnych technicznie zjazdów i podjazdów oraz oraz singel tracków przy stromych urwiskach. Nie było więc mowy chociażby o drobnej chwili oddechu.

Bregierowie startowali w Myślęcinku już po raz trzeci. Dzięki temu znający ich organizatorzy dopuścili Szymona do startu w kategorii młodzików. Płocczanin walczył bardzo ambitnie od startu do mety. Dzięki temu w swej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Piotr Bregier w swojej kategorii wiekowej dotarł do mety jako dziesiąty, a dodatkową satysfakcję dało mu wyprzedzenie znanego w kolarskim światku Jacka Swata, którego dwaj synowie zapowiadają się na niezłych zawodników. – Atrakcyjność formuły XC skłoniła nas do decyzji o udziale w cyklu Fortuna Thule Cup 2012, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w XC, które odbędą się 29 kwietnia 2012 w Obornikach – powiedział Piotr Bregier. – W planach mamy jeszcze starty w cyklu maratonów Legia-Mtb Maraton, Poland Bike Maraton i oczywiście udział w Mistrzostwach Polski Amatorów Family Cup z finałem w Kielcach. Wspomnieć należy, że Family Cup to impreza, w której startowała mistrzyni Świata Maja Włoszczowska .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz