czwartek, 1 marca 2012

Grał w Realu, zagra w Wiśle


Półroczny kontrakt z płockim klubem podpisał Szymon Matuszek. Wychowanek Wodzisławskiej Szkółki Piłkarskiej ma na swoim koncie dwa sezony w Realu Madryt. 23-letni obecnie zawodnik grał w trzeciej drużynie „Królewskich”. Nowy gracz Wisły podpisał umowę, która obowiązywać będzie do końca rundy wiosennej. Jeśli jednak sztab trenerski nafciarzy będzie zadowolony z jego postawy, kontrakt może zostać przedłużony.


Zawodnik, który może grać jako obrońca lub defensywny pomocnik, należy do grona najbardziej utalentowanych wychowanków Wodzisławskiej Szkółki Piłkarskiej. Swego czasu dość głośno było o grupie jego rówieśników, która po udziale w jednym z zagranicznych turniejów trafiła do hiszpańskiego klubu UD Horadada. W grupie tej był również Szymon Matuszek, który spisywał się na Półwyspie Iberyjskim na tyle dobrze, że trafił do Realu Madryt, gdzie występował w drużynie C.

Ze stolicy Hiszpanii młody zawodnik trafił do Jagiellonii Białystok, a później do Piasta Gliwice, w którym występował przez niespełna trzy sezony (z przerwą na wypożyczenie do Chojniczanki).

W przerwie zimowej był testowany przez płocką Wisłę, ale po kilkunastu dniach i rozegraniu kilku meczów kontrolnych wrócił do Gliwic, gdzie czekał na dalszy rozwój wydarzeń. Ostatecznie władze Piasta i Wisły doszły do porozumienia, dzięki któremu Szymon Matuszek przynajmniej do końca sezonu 2011/2012 stał się zawodnikiem Wisły Płock.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz