wtorek, 6 marca 2012

Dobry początek młodych szczypiornistów

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli od wygranej 30:27 z Anilaną Łódź. Jeżeli we wtorkowe popołudnie ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela pokona Agrykolę Warszawa, będzie niemal pewna awansu do półfinału. Bez względu na wynik kończącego fazę grupową spotkania z gospodarzem turnieju Kusym Szczecin, który rozpoczął swój udział w mistrzowskim turnieju od porażki z Agrykolą.

Po pierwszym kwadransie spotkania więcej powodów do zadowolenia mieli szkoleniowcy ekipy z Łodzi. Ich podopieczni prowadzili bowiem 10:5 i wydawało się, że kontrolują przebieg wydarzeń na placu gry. Na szczęście trenerzy Robert Jankowski i Rafał Kuptel zdołali poukładać swoją drużynę na tyle skutecznie, że drugie15 minut pierwszej części młodzi nafciarze wygrali 12:4, dzięki czemu schodząc na przerwę mieli trzybramkową przewagę nad rywalami.

Po zmianie stron łodzianom udało się zniwelować przewagę Orlen Wisły do jednego oczka, a później prowadzić grę bramka za bramkę. Po dziesięciu minutach młodzi nafciarze po raz kolejny na tyle mocno zwarli szyki w defensywie, że zaczęli zmuszać swoich rywali do błędów, co skutkowało powiększeniem prowadzenie i spokojniejszą grą. W końcówce można było przez chwilę mieć nawet obawy, czy nie zbyt spokojną, bo płocczanie roztrwonili część swojej przewagi. Wygrali jednak trzema bramkami, dzięki czemu objęli prowadzenie w swej grupie.

Orlen Wisła Płock - Anilana Łódź 30:27 (17:14)
Orlen Wisła: Morawski, Marciniak - Zalewski 1, Góralski 4, Sikorski J., Płoński 6, Olszewski 4, Mikołajewski 7, Wojkowski 1, Tokaj 6, Sikorski M., Lewandowski, Jankowski 1.