poniedziałek, 5 marca 2012

Victoria utrzymuje się w II lidze, dziewczęta Nadwiślanina walczą o drugie miejsce

Występujący w II lidze tenisiści stołowi Victorii Płock dzięki sensacyjnemu zwycięstwu na wyjeździe nad drugim zespołem Condohotels Morliny Ostróda, zapewnili sobie miejsce na tym szczeblu rozgrywek w przyszłym sezonie. W niedzielę dołożyli kolejne zwycięstwo, tym razem nad broniącą się przed spadkiem ekipą Mlexera Elbląg. Na kobiecym drugoligowym froncie cenny remis przywiozły z Radomia dziewczęta Nadwiślanina Płock, które liczą się w walce o czołowe lokaty.

- Gdybyśmy nie pogubili głupich punktów, moglibyśmy walczyć nawet o pierwszą czwórkę ligi - ubolewa trener Victorii Płock Janusz Rozner. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek jego zespół zajmuje 8. miejsce w tabeli drugiej ligi z bezpieczną przewagą punktową nad zespołami, które w ostatniej fazie sezonu będą walczyć o pozostanie w lidze.

Condohotels Morliny Ostróda posiada zespół grający w ping-pongowej Superlidze i jego drugoligowe rezerwy często korzystały z pomocy zawodnika z absolutnego krajowego "topu" - Karola Szarmacha. Tymczasem w meczu z płocczanami rolę lidera miał przejąć przymierzany swojego czasu do Superligi Jacek Karcz. Zarówno jednak Michał Buła, jak i Kamil Łażewski (na zdjęciu) znaleźli receptę na zawodnika z Ostródy i choć nie obyło się bez gry na przewagi w poszczególnych partiach obaj pokonali go 3:1 w setach, co okazało się kluczem Victorii do zwycięstwa. Na nic nie zdał się też komplet punktów wywalczony dla Ostródy przez kadrowicza Adriana Więcka, który jednak musiał uznać w grze podwójnej wyższość płockiej pary Łażewski/Buła.

Dzięki zwycięstwu 7:3 w Ostródzie tenisiści Victorii zapewnili sobie pozostanie w II lidze na przyszły sezon. Mimo to nie odpuścili w kolejnym  spotkaniu, tym razem w Płocku z GI Mlexerem Elbląg, wysoko pokonując rywali 8:2. Niesamowicie widowiskowy pojedynek stoczyli w tym meczu Sebastian Kopacki z Ryszardem Grzelakiem, doświadczonym zawodnikiem, mającym za sobą występy w pierwszej lidze.

- To były bardzo długie wymiany na bardzo wysokim poziomie - relacjonuje Rozner. - Sebastian jest zawodnikiem, który myśli przy grze i po przegraniu wysoko pierwszego seta wyciągnął właściwe wnioski i po pięciu setach pojedynek wygrał, a poszczególne sety kończyły się wynikami: 3-11, 11-6, 11-6, 10-12, 11-7.

Do końca rozgrywek płocczanom pozostają jeszcze dwa mecze z GLKS Nadarzyn II i z Warmią Lidzbark Warmiński.

Tymczasem młode dziewczęta Nadwiślanina Płock musiały w Radomiu odpierać atak IKTS Broń na zajmowaną przez siebie pozycję wicelidera tabeli. Po przegranych przez płocczanki grach podwójnych i pierwszej grze singlowej drugiej serii, miejscowe prowadziły w meczu 5:2 i nadwiślanki mogły powalczyć już co najwyżej o remis. Punkt jednak uratowały dosłownie rzutem na taśmę. Wygrały trzy ostatnie pojedynki meczu, choć nie obyło się bez horroru, tym razem w wykonaniu Aleksandry Lau z Nadwiślanina w pojedynku z Katarzyną Osińską.

Płocczanka przegrywała już 1:2 w setach i 4:7 w czwartym secie. Dzięki uważnie rozegranym końcówkom Ola wygrała ten pojedynek 3:2 w setach i zawodniczki Nadwiślanina dopisując jeden punkt umocniły się na pozycji wiceliderek tabeli. Był to pierwszy punkt zdobyty przez płocczanki w Radomiu w meczu z pierwszym zespołem Broni. Do końca rozgrywek zostały dziewczętom jeszcze trzy mecze i jeśli w zaległym spotkaniu kolejki UKS Alfa Gostynin nie zdobędzie punktu w meczu z liderkami tabeli Spójnią II Warszawa płocczanki będą mogły się cieszyć co najmniej z czwartego miejsca na koniec rozgrywek, czyli w najgorszym razie powtórzenia wyniku z poprzedniego sezonu.