sobota, 18 lutego 2012

Zespoły z Płocka i Kwidzyna awansowały do finału

TOMASZ MIECZNIK/PORTAL PŁOCK
Już po dwóch dniach rozgrywanego w Blaszak Arenie turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej awans do finału zapewniły sobie AZS PWSZ Jutrzenka Płock oraz MTS Kwidzyn. Oba zespoły mają po cztery punkty. O pierwszym miejscu w rozgrywanej w Płocku imprezie zadecyduje w niedzielę bezpośredni pojedynek między dwoma najlepszymi zespołami. Na razie w tabeli prowadzi Jutrzenka dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.


Młode płocczanki nie zmarnowały szansy, jaka się przed nimi otworzyła i już po drugim meczu półfinału mistrzostw Polski juniorek mogły cieszyć się z awansu do turnieju finałowego. Po stosunkowo łatwym piątkowym zwycięstwie z MUKS-em podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego w sobotę zmierzyły się z Piotrkovią Piotrków Trybunalski.

Płocczanki od początku meczu narzuciły przeciwniczkom swoje warunki gry. Kolejne doskonałe spotkanie rozgrywała Paulina Zaremba. Niewiele ustępowały jej również Edyta Charzyńska i Sylwia Neitsch.

Jutrzenka systematycznie budowała swoją przewagę. W pierwszej połowie zawodniczki z Piotrkowa zdobyły zaledwie siedem bramek, tracąc przy tym czternaście. Po zmianie stron skuteczność Piotrkovii nieco się poprawiła, ale i zawodniczki z Płocka również znacząco powiększyły swój bramkowy dorobek, dorzucając w drugich 30 minutach jeszcze 22 bramki. Dzięki temu wygrały różnicą aż dwudziestu goli, nie pozostawiając rywalkom złudzeń, kto jest lepszy.

MTS Kwidzyn tymczasem rozprawił się z MUKS-em Koźmin Wielkopolski, chociaż wygrana kwidzynianek nie była aż tak bardzo efektowna. Po dwóch dniach rozgrywanego w Blaszak Arenie półfinału mistrzostw Polski juniorek pewne awansu są ekipy z Kwidzyna i Płocka. Ich niedzielne spotkanie rozstrzygnie o tym, kto awansuje z pierwszego miejsca.

Wyniki drugiego dnia:
AZS PWSZ Jutrzenka Płock – Piotrkovia Piotrków Trybunalski 36:16 (14:7)
Jutrzenka: Sirojć – Kwiasiborska 1, Kotarska, Jasińska 1, Charzyńska 6, Neitsch 6, Laskowska 4, Zaremba 8, Rędzińska 4, Dąbrowska, Morzka, Stasiak, Borysławska 6.

Piotrkovia: Opelt, Deryng – Dejniak 1, Witaszewska, Klauz, Dudkiewicz 1, Olejnik 4, Ciesielska 4, Bojanowska 2, Pawłowska 3, Sobieraj, Marcioch 1, Wośko.

MUKS Koźmin Wielkopolski – MTS Kwidzyn 25:34 (10:17)
MUKS: Orzechowska, Witek – Burczyk, Jakubek, Rzewecka, Baszyńska 7, Stasiak 4, Tomaszewska, Kluza 4, Dworczak 1, Pabich 9.

MTS: Borkowska – Sztyrbicka 5, Rybska 3, Madej 3, Damaziak 6, J. Pożoga 1, Gutkowska 7, K. Pożoga, Oreszczuk 7, Sus 4, Kasprzyk 3, Małkowska 1, Dulna 2, Krzyżan, Żukowska 2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz