sobota, 18 lutego 2012

Vive Targi zdemolowane przez młodych nafciarzy

FOT. TOMASZ MIECZNIK/PORTAL PŁOCK
Kibice płockiej piłki ręcznej, którzy w sobotę pojawili się w Orlen Arenie, mieli wielkie powody do satysfakcji. W ostatnim dniu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów ekipa Orlen Wisły zdemolowała kieleckie Vive Targi 33:20. Dzięki tej efektownej wygranej młodzi płocczanie zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Obok nich przepustkę do finału MPJ zapewniła sobie również Nielba Wągrowiec. Jednym z wyróżniających graczy zespołu prowadzonego przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela był bramkarz Adam Morawski (na zdjęciu), który na co dzień gra w SMS Gdańsk, ale w rozgrywkach juniorów reprezentuje barwy swojego macierzystego klubu.


Młodzi nafciarze z pełną powagą potraktowali pojedynek ze swoimi rówieśnikami z Kielc. Wszak i dla nich pojęcie „świętej wojny” ma swoją wymowę. Ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela wyszła więc na boisko maksymalnie zmotywowana. Na szczęście płocczanie uniknęli zgubnej dla wielu ekip nadmotywacji. Doskonale wiedzieli, co chcą osiągnąć, ale nade wszystko mieli świadomość, jak to zrobić.

Od pierwszego gwizdku sędziego młodzi nafciarze grali twardo w defensywie, wykorzystując przy tym nadarzające się okazję do wyprowadzenia szybkich ataków. Dzięki temu schodzili na przerwę, prowadząc różnicą pięciu oczek. Po zmianie stron płocczanie nie tylko kontrolowali przebieg wydarzeń na placu gry, ale systematycznie powiększali swoją przewagę, dzięki czemu po końcowej syrenie mogli cieszyć się z wygranej różnicą trzynastu bramek.

W drugim z sobotnich meczów Nielba Wągrowiec walczyła z MKS MOS Wrocław. Ekipa z Wrocławia postawiła wągrowczanom zaskakująco mocny opór, ale nie była w stanie wyrwać im chociażby jednego punktu. W tej sytuacji zarówno Nielba jak i Orlen Wisła zakończyły turniej półfinałowy z dorobkiem pięciu punktów, zapewniając sobie tym samym awans do finału MPJ. Pierwsze miejsce w półfinale przypadło nafciarzom, którzy mogli pochwalić się lepszym bilansem bramkowym.

Wyniki trzeciego dnia:
Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 33:20(15:10)
Orlen Wisła: Morawski, Marciniak - Zalewski, J. Sikorski, Żochowski 1, Płoński 2, Olszewski 6, Mikołajewski 8, Wojkowski 5, Dądalski, M. Sikorski 7, Jankowski 2, Sandurski, Lewandowski, Kisiel 2, Rzymkowski.

Vive Targi: Gruszczyński, Jastrząb, Kozak – Wróblewski 6, Sękowski 1, Rączka, Fugiel, Pięta 1, Mochocki, Stefaniec 8, Styrna 1, Chodur 3, Przybylski.

MKS MOS Wrocław - Nielba Wągrowiec 31:35(15:18)
MKS MOS: Marcyniuk, Prus – Karpiński 3, Gil 3, Wyrozumski 3, Niżyński 9, Kościuk 3, Mrozek, Płatek 1, Jeglicki, Miadziołko 2, Massopust 2, Misiejuk 2, Senyszyn 2, Artych 1, Tabaka.

Nielba: Mielczarek, Brzostowski, Witkowski – Jędrzejczak 2, Pacała 5, Skrzypczak 2, Radzicki, Kociołek 2, Pawlaczyk 5, Widziński 6, Kotowski, Westwal, Matecki, Pietrzkiewicz 4.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz