piątek, 17 lutego 2012

Mocny początek płocczanek

FOT. TOMASZ MIECZNIK/PORTAL PŁOCK
Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka w pierwszym meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek pokonały MUKS Koźmin Wielkopolski 38:19. Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo na swoim koncie zapisała ekipa MTS-u Kwidzyn, która rozbiła Piotrkovię Piotrków Trybunalski 44:20. W sobotę Jutrzenka spotka się z Piotrkovią, a MTS z MUKS-em. Jeśli drużyny, które w piątek wygrały swoje mecze, również w sobotę okażą się lepsze od swoich rywali, zapewnią sobie awans do turnieju finałowego MPJ, a niedzielny pojedynek między nimi będzie decydował o kolejności dwóch pierwszych miejsc.


Płocczanki już po pierwszej połowie mogły być prawie pewne wygranej. Dzięki bardzo uważnej grze w defensywie podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego straciły zaledwie dziewięć bramek. Bardzo dobrze płocczanki spisywały się również w ataku. Kontry wyprowadzane po stratach MUKS-u oraz atak pozycyjny rozgrywany do pewnych pozycji rzutowych przyniosły właściwy efekt.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowe wciąż dominowały na boisku, systematycznie powiększając przewagę, która tuż przed końcową syreną sięgnęła niemal dwudziestu oczek. Świetnie w ataku zaprezentowała się Paulina Zaremba, która zdobyła aż dwanaście bramek, obejmując prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju. Siedmiokrotnie na listę strzelców wpisywała się Sylwia Neitsch.

Zanim na placu gry pojawiły się ekipy z Płocka i Koźmina Wielkopolskiego, rozegrany został mecz MTS-u Kwidzyn z Piotrkovią Piotrków Tryb. Kwidzynianki okazały się bezlitosne dla swoich przeciwniczek, ogrywając je 44:20.

Przed sobotnimi meczami, w których Jutrzenka ma zagrać z Piotrkovią, a MTS z MUKS-em, teoretycznie nietrudno wskazać faworytów. Jeśli zespoły z Płocka i Kwidzyna dopiszą do swego konta kolejne dwa punkty, będą mogły już w sobotę cieszyć się z awansu. A w niedzielę zagrają między sobą o pierwsze miejsce w turnieju półfinałowym oraz punkty, które „zabiorą” ze sobą do wielkiego finału.

Wyniki pierwszego dnia:
AZS PWSZ Jutrzenka Płock – MUKS Koźmin Wielkopolski 38:19 (20:9)
Jutrzenka: Sirojć – Kwasiborska 6, Kotarska, Jasińska 2, Charzyńska 1, Neitsch 7, Laskowska 1, Zaręba 12, Rędzińska 5, Dąbrowska, Mokrzka 1, Stasiak,. Borysławska 3.

MUKS: Burczyk, Orzechowska, Witek – Jakubek, Rzewecka 1, Baszyńska 6, Stasiak, Tomaszewska, Klauza 3, Dworczak 3, Pabich 6.

MTS Kwidzyn – Piotrkovia Piotrków Trybunalski 44:20 (21:11)
MTS: Borkowska – Sztyrbicka 5, Rybska 3, Madej 3, Damaziak 6, J. Pożoga 1, Gutkowska 7, K. Pożoga, Oreszczuk 7, Sus 4, Kasprzyk 3, Małkowska 1, Dulna 2, Kryżan, Żukowska 2.

Piotrkovia: Opelt, Deryng – Dejniak 1, Witaszewska 2, Klauz, Dutkiewicz 4, Olejnik 1, Ciesielska 3, Bojanowska 5, Pawłowska 3, Sobieraj, Marcioch 1, Wośko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz