piątek, 17 lutego 2012

Młodzi nafciarze rozgromili rówieśników z Wrocławia


Tym razem gospodarze półfinału mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej okazali się bezlitośni dla swoich przeciwników. Chociaż płocczanie byli faworytami spotkania z MKS MOS, jednak rozmiary ich zwycięstwa muszą budzić szacunek. Niebagatelny wkład w efektowną wygraną podopiecznych trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela miał „wypożyczony” z pierwszego zespołu Paweł Paczkowski. W drugim piątkowym meczu Nielba Wągrowiec ograła Vive Targi Kielce. W sobotę kielczanie zmierzą się z ekipą gospodarzy.


Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że nafciarze mogą dosłownie zdemolować swoich przeciwników. Owszem, zespół prowadzony przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela schodził na przerwę przy czterobramkowym prowadzeniu, ale można było sądzić, że ekipa z Wrocławia w drugiej części spotkania podejmie walkę o zminimalizowanie strat. Tymczasem okazało się, że po zmianie stron gra młodych nafciarzy była bliska ideału. Płocczanie stracili zaledwie siedem goli, sami zaś zdobyli ich aż 19. Niemała w tym zasługa Pawła Paczkowskiego, który ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. 

Po wczorajszym meczu ze składu wypadło nam dwóch rozgrywających i zwróciliśmy się do trenera Larsa Walthera o użyczenie nam Pawła powiedział trener Robert Jankowski. – Jest on jeszcze w wieku juniora, był zgłoszony do rozgrywek, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby mógł wystąpić w tym spotkaniu.


Nielba Wągrowiec, która w czwartek zremisowała z Orlen Wisłą, w piątek dopisała do swojego dorobku kolejne dwa punkty, pokonując Vive Targi Kielce. W sobotę rozegrane zostaną spotkania, które powinny decydować o awansie do finału mistrzostw Polski juniorów. Nielba Wągrowiec zagra o 10.00 z MKS MOS Wrocław, a Orlen Wisła Płock zmierzy się o 12.00 z Vive Targami Kielce. – Na razie nie wiem, czy w tym spotkaniu pomoże nam Paweł Paczkowski – powiedział trener Robert Jankowski.

Wyniki drugiego dnia:
Orlen Wisła Płock - MOS Wrocław 36:20 (17:13)
Orlen Wisła: Morawski, Marciniak – Zalewski 1, J. Sikorski 1, Żochowski, Płoński 8, M. Sikorski 6, Mikołajewski 8, Sandurski, Paczkowski 8, Wojkowski 1, Dądalski, Jankowski 1, Lewandowski 1, Rzymkowski 1.

MKS MOS: Marciniuk, Prus – Miadziołko 2, Gil, Jeglicki 1, Wyrozumski 2, Niżyński 5, Artych 2, Senyszyn 1, Płatek, Karpiński 3, Kościuk, Massopust 1, Misiejuk 3, Mrozek, Tabaka.

Nielba Wągrowiec - Vive Targi Kielce 29:27 (19:12)
Nielba: Mielczarek, Witkowski – Jędrzejczak 1, Pacała 1, Skrzypczak, Radzicki 8, Biniewski 8, Pawlaczyk, Widziński 6, Westwal, Pietrzkiewicz 5.

Vive Targi: Jastrząb, Kozak – Wróblewski 4, Sękowski, Rączka 1, Fugiel 10, Pięta 1, Stefaniec 4, Zimoch, Styrna 5, Malinowski 2, Chodur, Przybylski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz