niedziela, 19 lutego 2012

Płocczanki bezkonkurencyjne

FOT. TOMASZ MIECZNIK/PORTAL PŁOCK
Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock bez straty punktu wygrały rozgrywany w Blaszak Arenie turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek. W swoim ostatnim występie drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego pokonała 27:19 MTS Kwidzyn. Zespoły z Płocka i Kwidzyna awansowały do finału MPJ. Najlepszą bramkarką półfinałów została wybrana Paulina Sirojć z Jutrzenki, a tytuł króla strzelców przypadł jej klubowej koleżance Paulinie Zarembie.


Już po drugim dniu płockiej imprezy stało się jasne, że awans do finału MPJ zapewniły sobie Jutrzenka i MTS Kwidzyn. Ich niedzielny pojedynek miał jedynie zdecydować o tym, która z ekip awansuje z pierwszego, a która z drugiego miejsca.

Przez pierwsze 30 minut widać było, że obu zespołom bardzo zależy na prestiżowej wygranej. Jednocześnie potwierdziły się słowa trenera Marka Przybyszewskiego, który twierdził, że najgroźniejszym rywalem jego podopiecznych w walce o awans będzie MTS. W pierwszej połowie niedzielnego meczu kwidzynianki stawiały niezwykle zacięty opór, ale ostatecznie schodziły na przerwę, przegrywając różnicą dwóch bramek.
Wydawało się, że po zmianie stron ekipa z Kwidzyna ostro zabierze się do odrabiania strat, tymczasem okazało się, że to płocczanki zaczęły przejmować kontrolę nad tym, co działo się na placu gry. Powoli, ale systematycznie powiększały swoją przewagę która w momencie, gdy rozbrzmiała końcowa syrena, sięgnęła ośmiu oczek.

W niezwykle dramatycznym meczu decydującym o trzecim miejscu w turnieju Piotrkovia Piotrków Trybunalski uległa jedną bramką MUKS-owi Koźmin Wielkopolski. Tym samym zawodniczki z Piotrkowa zakończyły swój udział w płockiej imprezie z zerowym dorobkiem punktowym.

Najlepszą bramkarką turnieju została Paulina Sirojć z Jutrzenki Płock. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł w udziale Kindze Gutkowskiej z MTS-u Kwidzyn. Królem strzelców została utrzymująca doskonałą formę i świetną dyspozycję rzutową Paulina Zaremba z Jutrzenki, która w trzech meczach zdobyła łącznie 25 bramek.

Wyniki trzeciego dnia:
AZS PWSZ Jutrzenka Płock – MTS Kwidzyn 27:19 (11:9)
Jutrzenka: Sirojć – Kwiasiborska 6, Kotarska, Jasińska, Charzyńska 9, Neitsch 1, Laskowska, Zaremba 5, Rędzińska 6, Dąbrowska, Morzka, Stasiak, Borysławska.

MTS: Borkowska – Sztyrbicka 2, Rybska, Madej 1, Damaziak 6, J. Pożoga 1, Gutkowska 2, K. Pożoga, Oreszczuk 2, Sus, Kasprzyk 1, Małkowska 2, Dulna 1, Krzyżan 1, Żukowska.


Piotrkovia Piotrków Trybunalski – MUKS Koźmin Wielkopolski 22:23 (12:12)
Piotrkovia: Opelt, Deryng – Dejniak 0, Witaszewska 2, Klauz, Dudkiewicz 2, Olejnik 4, Ciesielska 4, Bojanowska 3, Pawłowska 6, Sobieraj, Marcioch 1, Wośko.

MUKS: Orzechowska, Witek – Burczyk, Jakubek 1, Rzewecka, Baszyńska 9, Stasiak 3, Tomaszewska, Kluza 1, Dworczak 3, Pabich 6.

1 komentarz:

  1. Brawo dziewczyny . Brawo działacze ze Sławkiem Jaroszem na czele .Czekamy na tytuł MPJ

    OdpowiedzUsuń