środa, 8 lutego 2012

SP 20 cały czas najlepsza przy stołach

Piąty rok z rzędu w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt pierwsze miejsce zajęła SP 20 z płockich Borowiczek. Po kilku latach, w zawodach rozegranych w Jeżewie (powiat sierpecki), również wśród chłopców triumfowali uczniowie SP 20 w Płocku. Niestety bez większych sukcesów najmłodsi zawodnicy Nadwiślanina z SP 20 próbowali potem swoich sił w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym żaków (rocznik 2001 i młodsi). Tych sukcesów nie zabrakło natomiast ich starszym koleżankom klubowym, kadetkom Annie Nowakowskiej i Annie Wereszczaka, które startowały w zawodach poza Płockiem.

W Jeżewie tym razem w reprezentacji SP 20, prowadzonej od ponad pięciu lat przez Grzegorza Lipczyńskiego, wystąpiła już tylko jedna zawodniczka drugoligowego zespołu Nadwiślanina, uczennica VI klasy Dominika Wolińska (na zdjęciu z lewej). Pierwsze jednak skrzypce w płockim teamie należały do Wiktorii Ziemkiewicz (na zdjęciu z prawej) z klasy V, która jest zawodniczką GLKS Nadarzyn. Skład uzupełniła Zuzanna Rajchman, której sukcesy mogą niebawem nadejść. W zespole chłopców zagrali Mateusz Lau, Piotr Grzelak i Jakub Woliński. Oba zespoły SP 20 zakwalifikowały się tym samym do finałów wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dzień później w Nadarzynie rozegrano III WTK żaków, a Płock reprezentowała rekordowa w bieżącym sezonie w tej kategorii liczba siedmiorga zawodników (wszyscy z Nadwiślanina Płock). Najlepiej zaprezentowała się Zuzia Rajchman, która odpadła z turnieju po emocjonującym meczu z Wiktorią Wrublewicz z ULKS Tęcza Budki Piaseckie. Płocczanka przegrała 1:3, w tym czwartego seta dopiero 13:15 i zajęła miejsce 9-12. w stawce 19 dziewczynek. Jeden przedział miejsc niżej (13-16.) uplasowały się pozostałe dwie młode zawodniczki Nadwiślanina - Aleksandra Adamska i Alicja Kwiecień.

Wśród chłopców, którzy tradycyjnie stawiają się na turniejach w większej liczbie, najwyższe miejsce z zawodników Nadwiślanina zajął Kuba Woliński (25 - 32.), przedział niżej (33-40.) wylądowali Igor Modzelewicz i Cezary Nowacki, a w następnym przedziale miejsc (41-44.) zakończył zawody Kuba Żmijewski.

Tymczasem przerwę w rozgrywkach II ligi i turniejach kwalifikacyjnych w starszych kategoriach wiekowych wykorzystały na starty w turniejach organizowanych poza Płockiem, dwie kadetki Nadwiślanina. Anna Wereszczaka zajęła drugie miejsce w III Memoriale im. Cypriana Zimocha - turnieju o Puchar Burmistrza Łęczycy i wygrała drugi turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Teresina, rozgrywanego w Budkach Piaseckich pod Sochaczewem. Trzecie miejsce w GP Teresina zajęła Anna Nowakowska, obejmując prowadzenie w tym cyklu składającym się z trzech turniejów (w pierwszym turnieju w zajęła drugie miejsce).

W Łęczycy, w bardzo ciasnej salce tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 3, Ania Wereszczaka w kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych przegrała tylko z Pauliną Materką (9-11, 8-11) z KS Elty Łódź, obecnie trzecią młodziczką województwa łódzkiego , w pozostałych grach nie tracąc więcej jak po 5 punktów w secie. W półfinale turnieju w kategorii open kobiet w Budkach Piaseckich doszło natomiast do wewnątrzklubowego pojedynku dwóch Anek z Nadwiślanina. Po zaciętej grze na wysokim poziomie wygrała 3:1 w setach Ania Wereszczaka by w finale pokonać 3:2 Martę Banaszek z ULKS Tęcza Budki Piaseckie. Ania Nowakowska wygrała mecz o III miejsce również z zawodniczką z Budek - Aleksandrą Widyńską.